Britové rozebrali údajný 5G štít: Ukázalo se, že jde o obyčejný USB disk

02.06.2020 - Martin Reichman


Reklama

Výstavba 5G sítí budí vášně nejen v Česku ale takřka po celém světě. Množství nesmyslů a konspiračních teorií, které v souvislosti s pátou generací bezdrátových systémů zaznívají, jsou přirozeně živnou půdou pro nejrůznější „šmejdy“ a „obchodníky s deštěm“.

Britský institut pro obchodní standardy nedávno řešil prodej zařízení, které má před nepřátelským elektromagnetickým 5G zářením ochránit. 5GBioShield nabízí jeho distributor za 283 £ (v přepočtu zhruba 8 tisíc korun). Podle výrobce má jít o „nositelný holografický nanovrstvý katalyzátor, využívající (blíže neupřesněnou) kvantovou technologii“. Díky procesu kvantové oscilace prý 5GBioShield „dokáže vyvážit rušivé frekvence produkované notebooky, mobilními telefony, Wi-Fi, tablety a dalšími zařízeními“. Ke svému provozu nepotřebuje nic dalšího, a pokud jej připojíte do USB portu, zvýšíte jeho dosah ze čtyř na 20 a více metrů.

TIP: Nadechnutí za padesátikačku: Čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku

Odborníci z firmy specializující se na zabezpečení spotřební elektroniky zázračný 5GBioShield rozebrali a zjistili, že kromě nálepky jde o obyčejný USB disk s kapacitou 128 MB, jaké se v čínských obchodech prodávají zhruba za dvě stokoruny. Podle Stephena Knighta, provozního ředitele London Trading Standards, jde o podvod a žádá o zákaz prodeje zařízení na území Británie. Podle Knighta je žádoucí poskytovat lidem ochranu před podobně bezohlednými obchodníky.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907