Britové rozebrali údajný 5G štít: Ukázalo se, že jde o obyčejný USB disk

02.06.2020 - Martin Reichman


Reklama

Výstavba 5G sítí budí vášně nejen v Česku ale takřka po celém světě. Množství nesmyslů a konspiračních teorií, které v souvislosti s pátou generací bezdrátových systémů zaznívají, jsou přirozeně živnou půdou pro nejrůznější „šmejdy“ a „obchodníky s deštěm“.

Britský institut pro obchodní standardy nedávno řešil prodej zařízení, které má před nepřátelským elektromagnetickým 5G zářením ochránit. 5GBioShield nabízí jeho distributor za 283 £ (v přepočtu zhruba 8 tisíc korun). Podle výrobce má jít o „nositelný holografický nanovrstvý katalyzátor, využívající (blíže neupřesněnou) kvantovou technologii“. Díky procesu kvantové oscilace prý 5GBioShield „dokáže vyvážit rušivé frekvence produkované notebooky, mobilními telefony, Wi-Fi, tablety a dalšími zařízeními“. Ke svému provozu nepotřebuje nic dalšího, a pokud jej připojíte do USB portu, zvýšíte jeho dosah ze čtyř na 20 a více metrů.

TIP: Nadechnutí za padesátikačku: Čerstvý tibetský vzdoušek zabalený v pytlíku

Odborníci z firmy specializující se na zabezpečení spotřební elektroniky zázračný 5GBioShield rozebrali a zjistili, že kromě nálepky jde o obyčejný USB disk s kapacitou 128 MB, jaké se v čínských obchodech prodávají zhruba za dvě stokoruny. Podle Stephena Knighta, provozního ředitele London Trading Standards, jde o podvod a žádá o zákaz prodeje zařízení na území Británie. Podle Knighta je žádoucí poskytovat lidem ochranu před podobně bezohlednými obchodníky.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jizvy chudoby: konžský frank

kde: Demokratická republika Kongo | nejvyšší inflace: 511 % (2000)

Demokratická republika Kongo vlastní jedny z největších zásob mědi a kobaltu na světě a nechybí jí ani ropa. O vývoz všech tří surovin sice země opírá svou ekonomiku, která je momentálně na vzestupu, nicméně dlouhé roky občanských válek a nestabilní politické situace v ní napáchaly přetrvávající škody. Nejvyšší inflace byla v zemi naměřena v roce 2000, kdy se zvýšila o 511 procent. Od té doby sice znehodnocení prudce kleslo, ve státě však stále žije přes 60 procent obyvatel pod úrovní chudoby. 

Zajímavosti
Věda

Pražský hrad (kolem roku 1400). Za Lucemburků, především pak za Karla IV. se hrad románský proměnil v gotický. Královský palác byl přestavěn podle „galského způsobu“ a francouzská gotika se měla odrážet i ve stavbě katedrály. (zdroj: Archiv výzkumu Pražského hradu)

Historie

Umělecká představa stanice Tchien-kung 3, která má vzniknout do roku 2022. (zdroj: CNSA)

Vesmír
Zajímavosti

Součástí japonských sil byla i největší bitevní loď na světě Jamato. (zdroj: Wikimedia Commons (Yamato Museum, Shizuo Fukui, volné dílo)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907