Britští studenti medicíny trénují své dovednosti na holografických pacientech

02.07.2022 - Stanislav Mihulka

Aplikace HoloScenarios přináší medikům možnost trénovat s holografickými pacienty v realistických situacích

<p>Trénink s hologramem</p>

Trénink s hologramem


Reklama

Budoucí lékaři by měli během studia získat co nejvíce zkušeností, které pak uplatní při péči o pacienty. V 21. století ale nemusí jít o zkušenosti získané výhradně na živých pacientech. Na britské Univerzitě v Cambridgi se medici připracují s pomocí aplikace smíšené reality, která nese název HoloScenarios.

Tato aplikace vytváří medicínsky přesné hologramy pacientů, na kterých si mohou studenti medicíny a mladí lékaři vylepšit své dovednosti. Zároveň se tato metoda výuky, která nevyžaduje osobní kontakt medika s pacientem či s pedagogem, vyloženě hodí do náročné pandemické situace.

Studium medicíny s hologramy

Během studia bychom měli mít možnost trénovat na scénářích, které se blíží reálným situacím,říká mladý lékař Aniket Bharadwaj, jeden z prvních, kteří měli možnost novou technologii vyzkoušet. „Pandemie ale výuku hodně změnila, protože se lidé museli chránit před šířením viru. Mít možnost interagovat s pacientem hologramem, který je vidět, slyšet a reaguje na lékaře, to je doopravdy vzrušující,“ dodává Bharadwaj. „Posouvá to výuku medicíny na novou úroveň.

Příprava lékařů s aplikací HoloScenarios je podle Bharadwaje interaktivní a realistická. Studenti mohou dělat chyby, aniž by mohli někoho ohrozit, a pak se z nich poučit.

TIP: Na pavouky s mobilem: Nová aplikace slibuje, že vás zbaví arachnofobie

V tuto chvíli se aplikace HoloScenarios soustředí na závažné choroby související s dýchací soustavou, jako je astma, anafylaktický šok, plicní embolie nebo pneumonie. Odborníci ale už zároveň pracují na nových modulech pro Holoscenarios, s nimiž se budou medici zdokonalovat v léčbě kardiologických a neurologických obtíží.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Krajina na Marsu, na snímku robotické laboratoře Curiosity

Vesmír

Světelná show Tribute in Light je pastí pro ptáky přelétající nad New Yorkem. (foto: Wikimedia Commons, King of HeartsCC BY-SA 4.0)

Příroda

Masivní závrt u chilského měděného dolu Alcaparrosa. (foto: Profimedia (Johan Godoy, AFP)

Věda

Zasahující hasiči Rubal a Torres. (foto: Brinnon Fire Department)

Revue

Emauzský klášter na přelomu 19. a 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Deport & Panzer, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907