Budou sexboti sloužit v domovech důchodců a pomáhat s terapií deviantům?

23.12.2016 - Zuzana Rychlá

V čem nám mohou pomoci sexuální roboti? Podle britské odbornice by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle seniorům, pomáhat mentálně postiženým a lze je využít i v rámci terapie sexuálních delikventů


Reklama

Na konferenci „Láska a sex s roboty“, která se konala minulý týden v Londýně, představila doktorka Kate Devlinová svou vizi budoucnosti. Podle Devlinové přichází doba, kdy je nutné začít se bavit o pozitivním využití sexuálních robotů. Ti by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle například seniorům v domovech důchodců, nebo osamělým lidem, kteří přišli o partnera.

Sexuální roborevoluce za dveřmi

Uplatnění sexbotů lze podle Devlinové hledat i u lidí s mentálním postižením. „Je nutné si přiznat, že i lidé s mentálním postižením mají své sexuální potřeby. Možnosti najít si partnera jsou ale u těchto lidí značně omezené. Řešení by mohli představovat sexuální roboti,“ dodala odborná asistentka londýnské Goldsmiths University.

TIP: Gejša 21. století je androidní robot: Mluví, zpívá a umí i plakat

Kromě pomoci seniorům a osamělým lidem lze sexuální roboty využít i v rámci terapie sexuálních delikventů. V otázce terapeutického využití sexbotů ale existují mezi odborníky dva rozdílné pohledy. Podle jednoho by sex se stroji mohl sloužit jako bezpečná náhrada sexuálním delikventům a odradit je od páchání násilí na lidech. Existují ale i hlasy, které před takovou formou terapie varují. Odosobněný sex s roboty by mohl sexuální delikventy k násilí naopak povzbuzovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    gold.ac.uk, express.co.uk

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907