Budou sexboti sloužit v domovech důchodců a pomáhat s terapií deviantům?

23.12.2016 - Zuzana Rychlá

V čem nám mohou pomoci sexuální roboti? Podle britské odbornice by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle seniorům, pomáhat mentálně postiženým a lze je využít i v rámci terapie sexuálních delikventů


Reklama

Na konferenci „Láska a sex s roboty“, která se konala minulý týden v Londýně, představila doktorka Kate Devlinová svou vizi budoucnosti. Podle Devlinové přichází doba, kdy je nutné začít se bavit o pozitivním využití sexuálních robotů. Ti by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle například seniorům v domovech důchodců, nebo osamělým lidem, kteří přišli o partnera.

Sexuální roborevoluce za dveřmi

Uplatnění sexbotů lze podle Devlinové hledat i u lidí s mentálním postižením. „Je nutné si přiznat, že i lidé s mentálním postižením mají své sexuální potřeby. Možnosti najít si partnera jsou ale u těchto lidí značně omezené. Řešení by mohli představovat sexuální roboti,“ dodala odborná asistentka londýnské Goldsmiths University.

TIP: Gejša 21. století je androidní robot: Mluví, zpívá a umí i plakat

Kromě pomoci seniorům a osamělým lidem lze sexuální roboty využít i v rámci terapie sexuálních delikventů. V otázce terapeutického využití sexbotů ale existují mezi odborníky dva rozdílné pohledy. Podle jednoho by sex se stroji mohl sloužit jako bezpečná náhrada sexuálním delikventům a odradit je od páchání násilí na lidech. Existují ale i hlasy, které před takovou formou terapie varují. Odosobněný sex s roboty by mohl sexuální delikventy k násilí naopak povzbuzovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    gold.ac.uk, express.co.uk

  • Zdroj fotografií: YouTubeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907