Budou sexboti sloužit v domovech důchodců a pomáhat s terapií deviantům?

V čem nám mohou pomoci sexuální roboti? Podle britské odbornice by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle seniorům, pomáhat mentálně postiženým a lze je využít i v rámci terapie sexuálních delikventů

23.12.2016 - Zuzana RychláNa konferenci „Láska a sex s roboty“, která se konala minulý týden v Londýně, představila doktorka Kate Devlinová svou vizi budoucnosti. Podle Devlinové přichází doba, kdy je nutné začít se bavit o pozitivním využití sexuálních robotů. Ti by mohli zpříjemňovat dlouhé chvíle například seniorům v domovech důchodců, nebo osamělým lidem, kteří přišli o partnera.

Sexuální roborevoluce za dveřmi

Uplatnění sexbotů lze podle Devlinové hledat i u lidí s mentálním postižením. „Je nutné si přiznat, že i lidé s mentálním postižením mají své sexuální potřeby. Možnosti najít si partnera jsou ale u těchto lidí značně omezené. Řešení by mohli představovat sexuální roboti,“ dodala odborná asistentka londýnské Goldsmiths University.

TIP: Gejša 21. století je androidní robot: Mluví, zpívá a umí i plakat

Kromě pomoci seniorům a osamělým lidem lze sexuální roboty využít i v rámci terapie sexuálních delikventů. V otázce terapeutického využití sexbotů ale existují mezi odborníky dva rozdílné pohledy. Podle jednoho by sex se stroji mohl sloužit jako bezpečná náhrada sexuálním delikventům a odradit je od páchání násilí na lidech. Existují ale i hlasy, které před takovou formou terapie varují. Odosobněný sex s roboty by mohl sexuální delikventy k násilí naopak povzbuzovat.

  • Zdroj textu

    gold.ac.uk, express.co.uk

  • Zdroj fotografií

    YouTube


Další články v sekci