Čas na změnu: Je možné obnovit podmořský život v oceánech?

02.06.2020 - Nikol Patíková


Reklama

Oceány se bohužel potýkají se znečištěním, klimatickými změnami, nadměrným rybolovem i další lidskou činností, jež nepříznivě ovlivňuje život pod vodou. Mizejí tak celé korálové útesy a pomalu vymírají i jednotlivé živočišné a rostlinné druhy. Podle nové studie je však možné situaci zvrátit už do roku 2050, dokážeme-li zajistit několik razantních kroků

TIP: 10 dobrých zpráv o životním prostředí

Vědci si povšimli, že vytvořením chráněného území pro ohrožená zvířata se jejich populace zvýší – jako se to stalo například u tuleňů šedých, vyder mořských či karet obrovských. Další nutností je zastavit změnu klimatu a výzkumníci také vyzývají k větší globální regulaci průmyslu či nadměrného rybolovu. To vše by mohlo do budoucna uchovat rozmanitost druhů, nejen těch mořských.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907