Charita přízemního umění: Kanálové poklopy jako umělecká díla

02.05.2016 - Martin Reichman

Uměleckým dílem může být v podstatě cokoliv. Například i obyčejné víko od kanálu jak dokazuje výstava Sopra il sotto (Nad pod tím), která se konala v italském Miláně. Osobnosti s designéři čtyřiadvaceti největších módních značek dneška - Giorgio Armani, Just Cavalli, Versace, Prada a mnoho dalších další – vytvořili společnou kolekci umělecky ztvárněných kanálových poklopů.

Originální díla ale nejsou určena pro zkrášlování měst – organizátoři akce je prodali v dražbě a výtěžek putoval na účet charitativní a dobrovolnické organizace Oxfam Italia, která se angažuje především v pomoci zemím třetího světa.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Tombini Art, FacebookDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobře situovaní kamarádi v dětství se vyplatí

Věda

Země se v důsledku oslabování gravitačního vlivu Slunce od své mateřské hvězdy mírně vzdaluje – v průměru o 1,5 centimetru ročně. (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

(ilustrace: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Piloti spolu trávili čas ve službě a po ní například v baru utužovali přátelství. Na snímky americké letouny F4U Corsair kdesi nad Pacifikem. (foto: Shutterstock)

Válka

(ilustrační foto: Shutterstock)

Revue

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907