Reklama


Chtěl stavět a neměl kde: Svůj dům proto postavil sousedům na střeše

14.04.2018 - Vilém Koubek

Bosna a Hercegovina je zemí neomezených možností, kde vám může projít i taková drzost jako stavba domu na střeše bytové jednotky


Reklama

Před několika lety žádal Safet Agovič městský úřad v Zenici o stavební povolení – místo na pozemku však hodlal stavět na střeše bytového domu. Radní jeho žádost samozřejmě zamítli, ale Safeta zákaz neodradil a pustil se do práce načerno.

Záhadnou souhrou okolností a náhod propašoval nahoru veškerý materiál, načež se dal do díla, aniž by se ho někdo pokusil zastavit. Když bylo hotovo, pozval Agovič i kolaudační komisi, jež následně nařídila domek zbourat. K demolici však dosud nedošlo a podivný výtvor přetrvává vysoko nad ulicemi jako výsměch městu i lákadlo na turisty.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: D. Pašalić | avaz.ba

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mrtvola na břehu

kosticovec

kde: Indonésie | kdy: 2017

Když se na pláži indonéského ostrova Seram objevila obrovská hromada měkké bílé masy, považovali ji domorodci za nový druh gigantické olihně. Fotografie děsivého zvířete obletěla zpravodajské weby celého světa a přitáhla spoustu pozornosti: Zaujala však i biology, kteří poukázali na zbytky lebky zachycené na některých snímcích. Nakonec se zjistilo, že tajemné stvoření je mršinou kytovce kosticovce v posmrtném rozkladu. Mrtvá velryba obvykle klesne na dno, tohoto jedince však nejspíš nadnesly hnilobné plyny, a nakonec tak skončil vyplavený v písku.

Revue

Loni se na lodích převáželo celých 90 % veškerého obchodního zboží světa.

Zajímavosti

Operačních porodů je stále víc, ač odborníci varují před riziky pro matku i dítě.

Věda

Boček měl ve zvyku krást listiny a odnášet je v tajných kapsách svého pláště

Historie

Populární rentgenová observatoř Chandra

Vesmír

Park Kirindy je zřejmě jediným místem, kde lze dobře pozorovat fosu (Cryptoprocta ferox) – velmi opatrné a mrštné zvíře .

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907