Reklama


Chtěla šťastný let: Do motoru Airbusu 320 proto vhodila hrst mincí

30.06.2017 - Zuzana Rychlá

Osmdesátiletá Číňanka si chtěla zajistit přízeň bohů. Do motoru letadla vhodila „pro štěstí“ hrst mincí. Výsledkem bylo pětihodinové zpoždění


Reklama

Nejspíš je nejvyšší čas odhalit krutou pravdu: házení mincí do kašen štěstí nepřivolá a nemá to žádný vliv na splnění či nesplnění tužeb. Vhození mincí do motoru letadla je pak čiré šílenství.

Kéž nás provází štěstí!

Během nástupu do letadla na mezinárodním letišti v v Šanghaji si jeden z cestujících všiml stařeny, která do motoru letounu Airbus 320 vhodila hrst mincí. Pozorný cestující okamžitě upozornil letištní personál, který ke kontrole letounu přivolal odpovědné techniky. Ti skutečně nalezli zhruba osm mincí, přičemž jedna z nich se dostala až do útrob motoru.

Vyšetřování incidentu ukázalo, že se nejednalo o snahu letoun poškodit ani o teroristický čin. Osmdesátiletá buddhistka Čchiou si chtěla vhozením několika mincí zajistit přízeň bohů a šťastný let.

TIP: Číňanka zabloudila v letadle a omylem otevřela nouzový východ

Kontrola motoru a hledání mincí si vyžádalo zhruba čtyři hodiny práce a celkové zpoždění, které let společnosti China Southern Airlines nabral, bylo více než pět hodin. Podle kapitána bylo velké štěstí, že se motor podařilo vyčistit. I malý kousek kovu podle něj mohl v motoru napáchat vážné škody a let mohl skončit katastrofou.

  • Zdroj textu:

    Shanghai Daily

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Slovo „grál“ pochází ve své nejstarší formě „graal“ ze staré francouzštiny a znamená pohár nebo mísa z hlíny, dřeva či kovu.

Zajímavosti
Věda

Příjezd Jana Lucemburského do Prahy.

Historie

Pohled z Malého na Velký Ostrý přes „čarostřelcovu“ Vlčí propast.

Příroda

Měsíc Titan na snímku sondy Cassini

Vesmír

Spartakus dal podle římského historika Flora dohromady deset tisíc otroků.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907