Číňanka zabloudila v letadle a omylem otevřela nouzový východ

Padesátiletá Číňanka zažila zřejmě největší šok svého života – ve snaze dostat se na záchod otevřela únikový východ letadla

03.09.2016 - Zuzana RychláNejmenovaná cestovatelka se na palubě ocitla poprvé v životě a její premiéra neproběhla zrovna hladce. V letadle si totiž potřebovala odskočit, jenže všechny záchody byly obsazené. Zoufalá pasažérka se snažila najít úlevu také za dveřmi nouzového východu, jejichž otevřením se nafoukla i záchranná skluzavka. Stroj se naštěstí teprve chystal ke startu z letiště Čchung-čching, takže se nikomu nic nestalo. Z bezpečnostních důvodů však museli letadlo opustit všichni cestující a let nabral dvouhodinové zpoždění. Nešťastná Číňanka v letu nepokračovala, přepravce její lístek zabavil a z letiště putovala rovnou na policejní služebnu.

To co na první pohled vypadá jako poněkud nepravděpodobná historka, je ve skutečnosti poměrně běžná záležitost. Čínské aerolinky v souvislosti s incidentem vydaly zprávu, z níž vyplývá, že podobných incidentů se jen v loňském roce odehrálo patnáct. Jen několik dnů před událostí v Čchung-čching se chtěl muž v letadle společnosti China Southern Airlines „nadýchat čerstvého vzduchu“. Výsledkem bylo hodinové zpoždění letu. Podobné události evidují také další přepravci po celém světě.

  • Zdroj textu

    Daily Mail, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií

    YouTube


Další články v sekci