Číňanka zabloudila v letadle a omylem otevřela nouzový východ

03.09.2016 - Zuzana Rychlá

Padesátiletá Číňanka zažila zřejmě největší šok svého života – ve snaze dostat se na záchod otevřela únikový východ letadla


Reklama

Nejmenovaná cestovatelka se na palubě ocitla poprvé v životě a její premiéra neproběhla zrovna hladce. V letadle si totiž potřebovala odskočit, jenže všechny záchody byly obsazené. Zoufalá pasažérka se snažila najít úlevu také za dveřmi nouzového východu, jejichž otevřením se nafoukla i záchranná skluzavka. Stroj se naštěstí teprve chystal ke startu z letiště Čchung-čching, takže se nikomu nic nestalo. Z bezpečnostních důvodů však museli letadlo opustit všichni cestující a let nabral dvouhodinové zpoždění. Nešťastná Číňanka v letu nepokračovala, přepravce její lístek zabavil a z letiště putovala rovnou na policejní služebnu.

To co na první pohled vypadá jako poněkud nepravděpodobná historka, je ve skutečnosti poměrně běžná záležitost. Čínské aerolinky v souvislosti s incidentem vydaly zprávu, z níž vyplývá, že podobných incidentů se jen v loňském roce odehrálo patnáct. Jen několik dnů před událostí v Čchung-čching se chtěl muž v letadle společnosti China Southern Airlines „nadýchat čerstvého vzduchu“. Výsledkem bylo hodinové zpoždění letu. Podobné události evidují také další přepravci po celém světě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: YouTubeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Objevený masový hrob na lokalitě Vráble. Téměř všechny nalezené kostry jsou bez hlavy. (foto: Martin FurholtCC BY 4.0)

Věda

Nedělní erupce třídy X v podobě jasného záblesku (vpravo nahoře), jak ji zachytila observatoř SDO. (foto: NASA, SDOCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Boeing B-17G Flying Fortress při letecké přehlídce. (foto: Wikimedia Commons, Airwolfhound, CC BY-SA 2.0)

Válka
Zajímavosti

První evropská kavárna vznikla v Benátkách v roce 1640. Česko si na svou první kavárnu počkalo až do roku 1714. Koncem 19. století už bylo v Praze více než 70 kaváren a v Brně téměř stovka. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Požár v proslulé katedrále Notre-Dame v Paříži vypukl v pondělí 15. dubna 2019 během rekonstrukce její střechy. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907