Číňanka zabloudila v letadle a omylem otevřela nouzový východ

03.09.2016 - Zuzana Rychlá

Padesátiletá Číňanka zažila zřejmě největší šok svého života – ve snaze dostat se na záchod otevřela únikový východ letadla


Reklama

Nejmenovaná cestovatelka se na palubě ocitla poprvé v životě a její premiéra neproběhla zrovna hladce. V letadle si totiž potřebovala odskočit, jenže všechny záchody byly obsazené. Zoufalá pasažérka se snažila najít úlevu také za dveřmi nouzového východu, jejichž otevřením se nafoukla i záchranná skluzavka. Stroj se naštěstí teprve chystal ke startu z letiště Čchung-čching, takže se nikomu nic nestalo. Z bezpečnostních důvodů však museli letadlo opustit všichni cestující a let nabral dvouhodinové zpoždění. Nešťastná Číňanka v letu nepokračovala, přepravce její lístek zabavil a z letiště putovala rovnou na policejní služebnu.

To co na první pohled vypadá jako poněkud nepravděpodobná historka, je ve skutečnosti poměrně běžná záležitost. Čínské aerolinky v souvislosti s incidentem vydaly zprávu, z níž vyplývá, že podobných incidentů se jen v loňském roce odehrálo patnáct. Jen několik dnů před událostí v Čchung-čching se chtěl muž v letadle společnosti China Southern Airlines „nadýchat čerstvého vzduchu“. Výsledkem bylo hodinové zpoždění letu. Podobné události evidují také další přepravci po celém světě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907