Čínská farma řízená umělou inteligencí vychová za rok 6 miliard švábů

27.04.2018 - Stanislav Mihulka

V Číně jsou švábi ceněnou surovinou pro tradiční medicínu. Nová farma jich vyprodukuje 6 miliard ročně…

<p>Šváb americký v jednom exempláři</p>

Šváb americký v jednom exempláři


Reklama

Město Si-čchang v čínské provincii S’-čchuan se stalo domovem netradiční farmy. Je to vlastně obrovský chov o mnoha poschodích, který využívá k péči o své osazenstvo počítače s umělou inteligencí.

Jde o šváby, kterých farma vychová každoročně asi 6 miliard. Uvnitř komplexu je ráj pro šváby, tedy horko, vlhko, tma, a také šelest nespočtu švábích končetin. Umělá inteligence se stará o maximální pohodlí švábů. Neustále sbírá data o všem možném, od příjmu živin a úrovně vlhkosti až po rychlost růstu švábů a jejich genetiku.

TIP: Britská robotická farma dokončila první autonomní sklizeň na světě

Celá farma s umělou inteligencí má jediný účel. Dodávat šváby po celé Asii kvůli jejich využití v tradiční medicíně. Jsou prý užiteční pro léčbu prakticky každé choroby, včetně rýmy, střevní chřipky nebo chronických bolestí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Sputniktilt / Wikimedia CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bodamské jezero leží v nadmořské výšce 395,6 metrů a je třetí největší ve střední Evropě po Balatonu a Ženevském jezeře. (foto: Shutterstock)

Věda

Vilémovi patřilo 20 % rozlohy Anglie. Z dalších 55 % mu jeho „přátelé“ přispívali – navíc všude vybíral daně. A pořád měl své obří výnosné vévodství v Normandii. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Ectobius lapponicus – „náš“ evropský šváb rusec laponský. Je celkem běžný hlavně v lesích, občas v sadech nebo v zahradách. Objevuje se od května do září. (foto: © Marek Velechovský)

Příroda

Mlhovina CG 4 v souhvězdí Lodní záď je někdy přezdívána „Ruka boží“. Vědci podobné mlhoviny nazývají „kometární globule“, protože tvar jejich plynného oblaku připomíná kometu. (foto: National Optical Astronomy Observatory, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Evropská kosmická agentura (ESA) představila 23. listopadu 2022 nový tým astronautů pro vesmírný program. Je mezi nimi i Čech Aleš Svoboda (na nedatovaném archivním snímku). (foto: Profimedia)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907