Čínská farma řízená umělou inteligencí vychová za rok 6 miliard švábů

27.04.2018 - Stanislav Mihulka

V Číně jsou švábi ceněnou surovinou pro tradiční medicínu. Nová farma jich vyprodukuje 6 miliard ročně…

<p>Šváb americký v jednom exempláři</p>

Šváb americký v jednom exempláři


Reklama

Město Si-čchang v čínské provincii S’-čchuan se stalo domovem netradiční farmy. Je to vlastně obrovský chov o mnoha poschodích, který využívá k péči o své osazenstvo počítače s umělou inteligencí.

Jde o šváby, kterých farma vychová každoročně asi 6 miliard. Uvnitř komplexu je ráj pro šváby, tedy horko, vlhko, tma, a také šelest nespočtu švábích končetin. Umělá inteligence se stará o maximální pohodlí švábů. Neustále sbírá data o všem možném, od příjmu živin a úrovně vlhkosti až po rychlost růstu švábů a jejich genetiku.

TIP: Britská robotická farma dokončila první autonomní sklizeň na světě

Celá farma s umělou inteligencí má jediný účel. Dodávat šváby po celé Asii kvůli jejich využití v tradiční medicíně. Jsou prý užiteční pro léčbu prakticky každé choroby, včetně rýmy, střevní chřipky nebo chronických bolestí.

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Sputniktilt / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jizvy chudoby: konžský frank

kde: Demokratická republika Kongo | nejvyšší inflace: 511 % (2000)

Demokratická republika Kongo vlastní jedny z největších zásob mědi a kobaltu na světě a nechybí jí ani ropa. O vývoz všech tří surovin sice země opírá svou ekonomiku, která je momentálně na vzestupu, nicméně dlouhé roky občanských válek a nestabilní politické situace v ní napáchaly přetrvávající škody. Nejvyšší inflace byla v zemi naměřena v roce 2000, kdy se zvýšila o 511 procent. Od té doby sice znehodnocení prudce kleslo, ve státě však stále žije přes 60 procent obyvatel pod úrovní chudoby. 

Zajímavosti
Věda

Pražský hrad (kolem roku 1400). Za Lucemburků, především pak za Karla IV. se hrad románský proměnil v gotický. Královský palác byl přestavěn podle „galského způsobu“ a francouzská gotika se měla odrážet i ve stavbě katedrály. (zdroj: Archiv výzkumu Pražského hradu)

Historie

Umělecká představa stanice Tchien-kung 3, která má vzniknout do roku 2022. (zdroj: CNSA)

Vesmír
Zajímavosti

Součástí japonských sil byla i největší bitevní loď na světě Jamato. (zdroj: Wikimedia Commons (Yamato Museum, Shizuo Fukui, volné dílo)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907