Čínské úřady bojují proti záplavě kol v ulicích: Zabavily jich přes 4 tisíce

03.03.2017 - Martin Reichman


Reklama

Kolo je v Číně nejoblíbenějším dopravním prostředkem. Problémy ale v poslední době způsobují především služby spojené s jejich sdílením. Množství bicyklů ale i elektrokol v ulicích mnoha čínských velkoměst roste doslova raketovým tempem. Jejich nájemci je po použití parkují kdekoliv je napadne. 

Odhaduje se, že jen v Šanghaji je v provozu okolo 280 tisíc sdílených kol, přičemž v polovině letošního roku by jich mohl být až dvojnásobek. Míst určených k jejich parkování je ale méně než 1 500. Úřady v Šanghaji se proto rozhodly k radikálnímu kroku. Nesprávně zaparkovaná kola bez milosti zabavují. Na parkovišti v Č'-cao-ťü, v šanghajském okrese Chuang-pchu, tak po zásahu úředníků skončily 4 tisícovky takto zabavených kol.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Global TimesDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907