Čínský nákladní dron V400 Albatross zvládne přepravit 100 kg nákladu na vzdálenost až 1 000 km

16.10.2020 - Stanislav Mihulka

Nový nákladní dron s kolmým startem a přistáním má k dispozici slušnou inteligenci a výdrž během letu

<p>Dron V400 Albatross</p>

Dron V400 Albatross


Reklama

Čínská společnost Shanghai AutoFlight Co nedávno představila nákladní dron V400 Albatross s kolmým startem a přistáním. K jeho hlavním přednostem patří chytrá umělá inteligence, výdrž během letu a schopnost přepravovat objemný náklad.

Dron o délce necelých sedmi metrů a s rozpětím křídel devět metrů unese až 100 kg nákladu. V případě plně elektrického pohonu dopraví takový náklad do vzdálenosti 300 km, zatímco Albatross vybavený hybridním pohonem doletí do vzdálenosti 1 000 km. Může letět autonomně a využívá připojení ke 4G/5G sítím. Letoun je vyrobený z pokročilého kompozitního materiálu z uhlíkových vláken a váží 400 kilogramů.

TIP: Létající silák: Výkonný dron Dauntless unese až 90 kilogramů nákladu

V400 Albatross by se mohl uplatnit při rychlé přepravě nákladů, při transportech materiálu v případě nouze nebo při akcích zdravotníků či hasičů, především v horském či ostrovním prostředí. Tam by mohl ušetřit mnoho cenného času i finančních prostředků.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Autoflight

  • Zdroj fotografií:

    Autoflight

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907