Čínský nákladní dron V400 Albatross zvládne přepravit 100 kg nákladu na vzdálenost až 1 000 km

16.10.2020 - Stanislav Mihulka

Nový nákladní dron s kolmým startem a přistáním má k dispozici slušnou inteligenci a výdrž během letu

<p>Dron V400 Albatross</p>

Dron V400 Albatross


Reklama

Čínská společnost Shanghai AutoFlight Co nedávno představila nákladní dron V400 Albatross s kolmým startem a přistáním. K jeho hlavním přednostem patří chytrá umělá inteligence, výdrž během letu a schopnost přepravovat objemný náklad.

Dron o délce necelých sedmi metrů a s rozpětím křídel devět metrů unese až 100 kg nákladu. V případě plně elektrického pohonu dopraví takový náklad do vzdálenosti 300 km, zatímco Albatross vybavený hybridním pohonem doletí do vzdálenosti 1 000 km. Může letět autonomně a využívá připojení ke 4G/5G sítím. Letoun je vyrobený z pokročilého kompozitního materiálu z uhlíkových vláken a váží 400 kilogramů.

TIP: Létající silák: Výkonný dron Dauntless unese až 90 kilogramů nákladu

V400 Albatross by se mohl uplatnit při rychlé přepravě nákladů, při transportech materiálu v případě nouze nebo při akcích zdravotníků či hasičů, především v horském či ostrovním prostředí. Tam by mohl ušetřit mnoho cenného času i finančních prostředků.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Autoflight

  • Zdroj fotografií:

    Autoflight

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907