Čínští studenti vyrobili úžasné šaty z 6 000 kusů listí

24.11.2017 - Zuzana Rychlá

Vlevo šaty vyrobené z listí, vpravo herečka Bingbing Fan.
Vlevo šaty vyrobené z listí, vpravo herečka Bingbing Fan.

Reklama

Čtveřice čínských studentů univerzity v Che-feji přišla se zajímavým nápadem – rozhodli se, že vyrobí šaty. Materiálem jim bylo listí ze stromů a inspirací šaty herečky Bingbing Fan, ve kterých se představila na filmovém festivalu v Cannes.

Nejen výroba šatů, ale i samotná příprava byla mimořádně náročná. Aby jim listy neseschly, máčeli je dvě hodiny ve vroucí lázni připravené z uhličitanu sodného a dalších přísad. Celkem na výrobu spotřebovali přes šest tisíc kusů listí z několika druhů stromů. Zatímco některé listy byly snadno dostupné ve školním parku, pro jiné museli studenti vyrazit do národního parku Tchien-ču. Samotnou výrobou listových šatů studenti strávili přes čtyři měsíce.

Reklama

  • Zdroj textu:

    365jia

  • Zdroj fotografií: Facebook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907