Reklama


Columbus míří k ISS

Start raketoplánu Atlantis -<p>Columbus je vědecká laboratoř navržená jako součást Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která slouží fyzikálním, lékařským a biologickým experimentům.</p>
Start raketoplánu Atlantis -

Columbus je vědecká laboratoř navržená jako součást Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která slouží fyzikálním, lékařským a biologickým experimentům.

7 . 2 . 2008

Reklama

7. února 2008 odstartoval z Kennedyho vesmírného střediska raketoplán Atlantis v rámci mise STS-122. Hlavním cílem této mise bylo dopravit k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) evropský výzkumný modul Columbus a vyměnit člena posádky stanice. Místo vracejícího se Daniela Taniho se novým členem Expedice 16 ISS stal Léopold Eyharts – francouzský astronaut (ESA).

Laboratoř Columbus slouží k fyzikálním, lékařským a biologickým experimentům, k monitorování počasí a lodního provozu na Zemi.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lovci mamutů se vyhýbali studeným jeskyním – naopak si stavěli teplé domy, kde mohli chodit polonazí.

Zajímavosti

Jed vylučovaný ropuchou coloradskou, která dorůstá až do délky 19 centimetrů a živí se mimo jiné i malými hlodavci, způsobuje intenzivní psychedelické stavy.

Věda

Škola má být zábava

A pokud není, zábavná by měla být alespoň cesta do ní. Není pochyb, že mladí studenti z nejmenovaného místa v Súdánu si vzrušení na rozbitých silnicích užijí až až. Jedna z nejchudších zemí subsaharské Afriky přesto úspěšně bojuje s negramotností: za posledních deset let se podařilo do škol dostat o třetinu více dětí. Nyní dostane základní vzdělání alespoň 80 % z nich.

Revue

Ultrafialové ultra hluboké pole z roku 2014

Vesmír

Královský pár často navštěvoval místa poškozená bombardováním, tentokrát si však vzali Němci na mušku jejich palác.

Válka

Římský palác Farnese na dobové rytině. Takhle mohl vypadat, když si ho chodil prohlížet Ferdinand August na své druhé kavalírské cestě.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907