Deset pater nad zemí: Otevření londýnského nebeského bazénu se blíží

28.04.2021 - Martin Reichman


Reklama

V roce 1837, v době výstavby nového Londýna, byla čtvrť Nine Elms jen nehostinnou bažinou. O dvě století později se mění v nejprestižnější adresu anglické megapole. Projekt nákladné revitalizace, který odstartoval v roce 2010, zlákal například Spojené státy, které přesunuly svou ambasádu na novou prestižní adresu. Podobné plány měla i například vláda Nizozemska (která ale od tohoto úmyslu před dvěma lety upustila) nebo vláda Číny.

Jedním z velkých lákadel nové Nine Elms bude i 25 metrů dlouhý nebeský bazén, klenoucí se 10 pater nad zemí. Celoakrylátový bazén je 5 metrů široký, 3,2 metru hluboký, má 20 centimetrů silné stěny a 30 centimetrů silné dno. Jeho hmotnost je (bez vody) 50 tun.

TIP: Nová dominanta Sydney: 40patrový eko-mrakodrap ze dřeva, skla a oceli

Sloužit má obyvatelům zrekonstruovaných domů, které originálním způsobem propojí. Na střeše bude plavcům k dispozici kompletní plážový servis s lehátky a letními bary. Kromě toho projektanti slibují úchvatný výhled na Londýn. Luxus pochopitelně nebude pro každého – ceny nových bytů startují na milionu liber (v přepočtu přibližně 30 milionů korun). Termín otevření nebeského bazénu je už za dveřmi – první plavci by si jej měli vyzkoušet již 19. května

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Pláž v městečku Key West se nachází v těsné blízkosti vojenské základny.

Cestování

Král Hollywoodu prožil lásku, kterou ukončila až smrt.

Historie

Na objevu ORC se podílela soustava radioteleskopů ASKAP v Západní Austrálii.

Vesmír

Dlouhodobý pokus se samečky zebřiček pestrých (Taeniopygia guttata) ukázal, že ptáci se zpěvu nejen učí, ale do značné míry jej mají zakódovaný v genech.

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907