Deset pater nad zemí: Otevření londýnského nebeského bazénu se blíží

28.04.2021 - Martin Reichman


Reklama

V roce 1837, v době výstavby nového Londýna, byla čtvrť Nine Elms jen nehostinnou bažinou. O dvě století později se mění v nejprestižnější adresu anglické megapole. Projekt nákladné revitalizace, který odstartoval v roce 2010, zlákal například Spojené státy, které přesunuly svou ambasádu na novou prestižní adresu. Podobné plány měla i například vláda Nizozemska (která ale od tohoto úmyslu před dvěma lety upustila) nebo vláda Číny.

Jedním z velkých lákadel nové Nine Elms bude i 25 metrů dlouhý nebeský bazén, klenoucí se 10 pater nad zemí. Celoakrylátový bazén je 5 metrů široký, 3,2 metru hluboký, má 20 centimetrů silné stěny a 30 centimetrů silné dno. Jeho hmotnost je (bez vody) 50 tun.

TIP: Nová dominanta Sydney: 40patrový eko-mrakodrap ze dřeva, skla a oceli

Sloužit má obyvatelům zrekonstruovaných domů, které originálním způsobem propojí. Na střeše bude plavcům k dispozici kompletní plážový servis s lehátky a letními bary. Kromě toho projektanti slibují úchvatný výhled na Londýn. Luxus pochopitelně nebude pro každého – ceny nových bytů startují na milionu liber (v přepočtu přibližně 30 milionů korun). Termín otevření nebeského bazénu je už za dveřmi – první plavci by si jej měli vyzkoušet již 19. května

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907