Devadesát metrů nad zemí: Akrobacie odvážné Polky na pružném laně

07.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

„Bylo to těžší, než jsem čekala. Vlastně mnohem těžší,“ prohlásila po nervydrásající vycházce po laně nataženém mezi řeckými skalisky čtyřiadvacetiletá Polská slacklinerka Laetitia Gonnon. Pro svůj adrenalinový výstup si vybrala skaliska nad řeckým Leonidiem. Trasa, kterou musela Laetitia zdolat, měřila 85 metrů a od země ji v tu chvíli dělilo ohromujících 90 metrů. Laetitia Gonnon ovšem není žádná začátečnice – v loňském roce vytvořila v jižní Francii nový světový rekord, když zdolala 120 metrů dlouhou trasu na laně vinoucím se 100 metrů nad zemí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907