Devadesát metrů nad zemí: Akrobacie odvážné Polky na pružném laně

07.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

„Bylo to těžší, než jsem čekala. Vlastně mnohem těžší,“ prohlásila po nervydrásající vycházce po laně nataženém mezi řeckými skalisky čtyřiadvacetiletá Polská slacklinerka Laetitia Gonnon. Pro svůj adrenalinový výstup si vybrala skaliska nad řeckým Leonidiem. Trasa, kterou musela Laetitia zdolat, měřila 85 metrů a od země ji v tu chvíli dělilo ohromujících 90 metrů. Laetitia Gonnon ovšem není žádná začátečnice – v loňském roce vytvořila v jižní Francii nový světový rekord, když zdolala 120 metrů dlouhou trasu na laně vinoucím se 100 metrů nad zemí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907