Devadesát metrů nad zemí: Akrobacie odvážné Polky na pružném laně

07.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

„Bylo to těžší, než jsem čekala. Vlastně mnohem těžší,“ prohlásila po nervydrásající vycházce po laně nataženém mezi řeckými skalisky čtyřiadvacetiletá Polská slacklinerka Laetitia Gonnon. Pro svůj adrenalinový výstup si vybrala skaliska nad řeckým Leonidiem. Trasa, kterou musela Laetitia zdolat, měřila 85 metrů a od země ji v tu chvíli dělilo ohromujících 90 metrů. Laetitia Gonnon ovšem není žádná začátečnice – v loňském roce vytvořila v jižní Francii nový světový rekord, když zdolala 120 metrů dlouhou trasu na laně vinoucím se 100 metrů nad zemí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Objevený masový hrob na lokalitě Vráble. Téměř všechny nalezené kostry jsou bez hlavy. (foto: Martin FurholtCC BY 4.0)

Věda

Nedělní erupce třídy X v podobě jasného záblesku (vpravo nahoře), jak ji zachytila observatoř SDO. (foto: NASA, SDOCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Boeing B-17G Flying Fortress při letecké přehlídce. (foto: Wikimedia Commons, Airwolfhound, CC BY-SA 2.0)

Válka
Zajímavosti

První evropská kavárna vznikla v Benátkách v roce 1640. Česko si na svou první kavárnu počkalo až do roku 1714. Koncem 19. století už bylo v Praze více než 70 kaváren a v Brně téměř stovka. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Požár v proslulé katedrále Notre-Dame v Paříži vypukl v pondělí 15. dubna 2019 během rekonstrukce její střechy. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907