Dobře zašitý inzerát: V záhybech vojenského kiltu objevila švadlena dávný vzkaz

Jistá žena z Glasgowa se rozhodla hledat lásku netradičním způsobem. Poslala vzkaz náhodnému vojákovi do první linie, jenže řízením osudu skončil její dopis úplně jinde

05.08.2017 - Redakce Revue 100+1V záhybech suknice určené vojákům, kteří za první světové války mířili na frontu, byl objeven tajný vzkaz. Zprávu našla Helen Paulová a domnívá se, že švadlena, jež oděv šila, chtěla takto oslovit budoucího manžela. Zřejmě si ovšem neuvědomila, jak málo mladých mužů se vrátí z války domů.

Její vzkaz zněl: „Doufám, že ti tento kilt dobře padne a že v něm budeš vypadat senzačně. Jestli jsi ženatý, nevadí. Jestli jsi svobodný, ozvi se. Přeji ti hromadu štěstí a rychlý návrat do Británie.“ Podepsána Helen Govanová, 49 Ardgowan Street, Glasgow.

Je možné, že ona dáma všila podobné vzkazy do více suknic. Jednalo se o kus oblečení vyrobený společností Petera Wilsona pro Londýnský skotský regiment. Z nějakého důvodu však nebyl dotyčný kilt nikdy ani vybalen a skončil v majetku rodiny Paulových, načež se dědil z generace na generaci. Až Helen Paulová si však sukni řádně prohlédla a našla ručně psaný lístek. Teď doufá, že se jí podaří vypátrat potomky Helen Govanové a celý příběh skrytý za záhadným dopisem odhalit. 

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost, telegraph.co.uk

  • Zdroj fotografií

    The Telegraph


Další články v sekci