Dojemný snímek starce spustil nebývalou vlnu solidarity

13.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Jeden obrázek vydá za tisíce slov. Rozhodně to tedy platí pro snímek Joela Cervantes Maciase. Když Joel kráčel předměstím Chicaga, všiml si shrbeného starce, který tlačil zmrzlinářský vozík. Ve snaze alespoň trochu ulehčit starci v jeho těžkém údělu, koupil od něj za 50 dolarů 20 nanuků a nádavkem vyslechl zmrzlinářův příběh.

Osmadevadesátiletý zmrzlinář Fedencio Sanchez přišel nedávno o dceru a jeho žena navíc vážně onemocněla. Aby vyžil, musel se i ve svém pokročilém věku sám chopit role zmrzlináře. Poté, co Joel zveřejnil snímek na Facebooku, dostalo se mu nečekané množství pozitivních reakcí. Se svým přítelem se proto rozhodl využít zájem a pomoci tak starci a jeho ženě.

Na crowdfundingovém portálu GoFundMe společně založili kampaň, s cílem vybrat pro manžele Sanchezovi finanční výpomoc. Reakce lidí ale předčila veškerá očekávání – na místo původně požadovaných 8 tisíc dolarů přibylo během pár dnů na účet téměř 200 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Facebook, Mashable, GoFundMe

  • Zdroj fotografií: Joel Cervantes Macias

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907