Dokonalá iluze: Jak se fotí sporťák za čtyři miliony

25.11.2016 - Vilém Koubek

Automobilka Audi si objednala nafocení svého nového sporťáku. Místo skutečného auta však fotografovi na jeho vlastní žádost dodala zmenšený model


Reklama

Práce s modelem namísto skutečného vozu by zřejmě většinu fotografů odradila. Felix Hernandez Rodriguez nicméně proslul právě tím, že dovede hračky a miniatury naaranžovat s mistrovskou precizností. Reklamu na Audi R8, jehož cena se pohybuje okolo čtyř milionů korun, proto nafotil pomocí modelu v hodnotě zhruba tisícovky. Jelikož dokázal chytře zvolit úhel pohledu, správně navrhnout kulisy a využít elegantní hru světla, vznikla nakonec sada snímků, o jejichž „opravdovosti“ by vás asi vůbec nenapadlo pochybovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    YouTube, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907