Drone for Handy je jako kříženec bionických rukou s multikoptérou

17.06.2019 - Stanislav Mihulka

Noční můra mezi drony je novinkou pro kutily s 3D tiskárnou a programátorskými sklony

<p>Dron, co by vám mohl rozcuchat vlasy</p>

Dron, co by vám mohl rozcuchat vlasy


Reklama

Inženýrům společnosti Youbionics bylo nejspíš líto, že drony obvykle nemají k dispozici bionické ruce. Proto vyvinuli dron „Drone for Handy“, který je tak trochu jako noční můra milovníka dronů. Připomíná křížence mezi bionickýma robotickýma rukama a kvadrikoptérou.

Bionické ruce dronu „Drone for Handy“ jsou plně funkční. Dron může přiletět na zvolené místo a tam pak využít svoje šikovné ruce. Třeba rozcuchat něčí vlasy. „Drone for Handy“ je volně dostupný v podobě STL souborů pro 3D tisk. K vytištěným součástkám si pak vlastník dronu ještě musí sehnat 11 miniaturních servomotorů SG90 nebo Arduino Nano a pak si sestaví kompletní dron.

TIP: Různých dronů už tu bylo hodně. Teď se ale objevil dron s rukama

Kvadrikoptéra „Drone for Handy“ má ve své typické podobě dvě bionické ruce. Ty mohou uchopovat různé objekty, zvedat je a zase pokládat, a vůbec s nimi různě manipulovat. Podle tvůrců dronu záleží výkon rukou především na programátorských schopnostech vlastníka. Co si naprogramujete, to „Drone for Handy“ udělá.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Youbionics

  • Zdroj fotografií: Youbionics

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

William James Sidis byl americký génius, disponoval mimořádnými matematickými a jazykovými schopnostmi. V dětství byl označován za zázračné dítě, v dospělosti za vyhořelého podivína žijícího v ústraní.

Zajímavosti

Sýkora krade srst spící lišce.

Věda

Václav II. byl mimo jiné i autorem tří básní, které jsou dodnes zachovány v písňovém rukopisu Codex Manesse.

Historie
Válka

Ganymed na snímku sondy Juno

Vesmír

Kritická údržba | Peking 2010

Rostoucí platy a klesající ceny dělají v Číně z osobních aut zboží, které je dostupné stále větší části populace. Dokonce ani nejširší dálnice tak často nezvládají nápor nových motoristů. Čtrnáctého srpna 2010 zkomplikovala provoz na národní dálnici 110 přítomnost těžkých vozidel, jež se podílela na rekonstrukci vozovky. Průjezdnost klesla na polovinu a následoval kolaps: Někteří řidiči ujeli zhruba jen kilometr za den, jiní zůstali v automobilech zcela uvězněni a neposouvali se vůbec. Dopravní katastrofa trvala 12 dní a její nedobrovolní účastníci přežili hlavně díky přizpůsobivým obchodníkům, kteří začali prodávat jídlo a občerstvení přímo v kolonách – ovšem za mnohonásobně nadsazené ceny. 

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907