Drone Photo Awards: Nejlepší snímky prestižní fotografické soutěže

29.11.2022 - Vilém Koubek

Drone Photo Awards představuje nejprestižnější soutěž snímků pořízených pomocí dronů. Do letošního ročníku zaslalo tisíce fotografií celkem 2 624 účastníků ze 116 zemí.

<h3>Vdala jsem se! </h3><p><strong>autor: Wenyuan Kuang | vysoce hodnoceno v kategorii Svatba</strong></p><p>Jakmile si svatebčané odbyli v režii Wenyuan Kuanga klasické focení, rozhodli se pro pár poněkud bláznivějších snímků. Do vzduchu měl původně letět ženich, ale nakonec volba fotografa padla na nevěstu. O kulisy se pak postarali veselí přátelé novomanželů a záplava podzimního listí.</p>

Vdala jsem se! 

autor: Wenyuan Kuang | vysoce hodnoceno v kategorii Svatba

Jakmile si svatebčané odbyli v režii Wenyuan Kuanga klasické focení, rozhodli se pro pár poněkud bláznivějších snímků. Do vzduchu měl původně letět ženich, ale nakonec volba fotografa padla na nevěstu. O kulisy se pak postarali veselí přátelé novomanželů a záplava podzimního listí.

<h3>Po písečné bouři </h3><p><strong>autor: Jura Borščev | 2. místo v kategorii Město</strong></p><p>Do hledáčku dronu Jury Borščeva se basketbalové hřiště ve Spojených arabských emirátech dostalo těsně poté, co se oblastí prohnala písečná bouře. Pouštní stát provozuje řadu sportovišť, která jsou na tamní klimatické podmínky neobvyklá, včetně golfových resortů a krytého lyžařského areálu. </p>

Po písečné bouři 

autor: Jura Borščev | 2. místo v kategorii Město

Do hledáčku dronu Jury Borščeva se basketbalové hřiště ve Spojených arabských emirátech dostalo těsně poté, co se oblastí prohnala písečná bouře. Pouštní stát provozuje řadu sportovišť, která jsou na tamní klimatické podmínky neobvyklá, včetně golfových resortů a krytého lyžařského areálu. 

<h3>Šlofík na lodi </h3><p><strong>autorka: Anindita Royová | vítězka kategorie Lidé</strong></p><p>Bangladéšská metropole Dháka leží na břehu řeky Burigangy a městský přístav Sadarghat je nejrušnější v celé zemi. Uživit se v tamním hemžení je přitom tak náročné, že majitelé na svých loďkách často přespávají, aby mohli ráno zase co nejdřív do práce.</p>

Šlofík na lodi 

autorka: Anindita Royová | vítězka kategorie Lidé

Bangladéšská metropole Dháka leží na břehu řeky Burigangy a městský přístav Sadarghat je nejrušnější v celé zemi. Uživit se v tamním hemžení je přitom tak náročné, že majitelé na svých loďkách často přespávají, aby mohli ráno zase co nejdřív do práce.

<h3>Opuštěná základna  </h3><p><strong>autor: Dmitrij Koch | vítěz kategorie Série</strong></p><p>Během lodní výpravy po Čukotce se Dmitrij Koch potřeboval skrýt před bouří. Za útočiště si vyhlédl ostrůvek Koljučin, kde v sovětských dobách fungovala meteorologická stanice. Dnes se však do opuštěných budov nastěhovali noví nájemníci: Dmitrij je tedy ve vší úctě vyfotil z dronu a zamířil dál.  </p>

Opuštěná základna  

autor: Dmitrij Koch | vítěz kategorie Série

Během lodní výpravy po Čukotce se Dmitrij Koch potřeboval skrýt před bouří. Za útočiště si vyhlédl ostrůvek Koljučin, kde v sovětských dobách fungovala meteorologická stanice. Dnes se však do opuštěných budov nastěhovali noví nájemníci: Dmitrij je tedy ve vší úctě vyfotil z dronu a zamířil dál.  

<h3>Padající lyžaři </h3><p><strong>autor: Daniel Koszela | vítěz kategorie Sport</strong></p><p>Díky netradiční perspektivě vypadají běžkaři na dráze, jako by padali. Snímek vznikl letos v březnu během 46. ročníku klání Bieg Piastów, které se koná u polského města Szklarska Poręba.</p>

Padající lyžaři 

autor: Daniel Koszela | vítěz kategorie Sport

Díky netradiční perspektivě vypadají běžkaři na dráze, jako by padali. Snímek vznikl letos v březnu během 46. ročníku klání Bieg Piastów, které se koná u polského města Szklarska Poręba.

<h3>Velký třesk </h3><p><strong>autor: Armand Sarlangue | celkový vítěz – fotografie roku</strong></p><p>Zatímco na západní pobřeží Islandu dorážela bouře, kterou provázely silné větry, pár stovek metrů od hlavního kráteru sopky Fagradalsfjall se utvořila puklina s impozantní strukturou. I v důsledku nehostinných povětrnostních podmínek, jež let dronu komplikují, je výsledná fotografie zcela unikátní.</p>

Velký třesk 

autor: Armand Sarlangue | celkový vítěz – fotografie roku

Zatímco na západní pobřeží Islandu dorážela bouře, kterou provázely silné větry, pár stovek metrů od hlavního kráteru sopky Fagradalsfjall se utvořila puklina s impozantní strukturou. I v důsledku nehostinných povětrnostních podmínek, jež let dronu komplikují, je výsledná fotografie zcela unikátní.

ReklamaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907