Dvacetihodinový herní maraton skončil pro Číňana paralýzou poloviny těla

06.03.2018 - Vilém Koubek

Po dvaceti hodinách videoher se jistý Číňan nedokázal postavit a zpola ochrnutého jej musela odvézt sanitka


Reklama

Náruživý hráč v provincii Če-ťiang usedl do internetové kavárny, aby se zúčastnil videoherního maratonu. Do monitoru se nakonec zabral natolik, že si údajně během dvacetihodinového sezení neudělal ani jednu přestávku. Když ho pak obrazovka konečně pustila a on ucítil potřebu si odskočit, zjistil, že nemůže – nedokázal pohnout nohama. Nešťastníkovi nepomohlo ani masírování a nakonec ho musela odvézt sanitka. Při „nedobrovolném“ transportu se však nechal slyšet, že do nemocnice nechce, protože ještě nedokončil hru…

TIP: Dřina a disciplína: Čínská léčebna pro internetové závisláky

Čína se v roce 2008 stala jednou z prvních zemí na světě, která definovala závislost na internetu (někdy též označovanou jako „digitální heroin“) za klinickou poruchu. V roce 2007 utratili čínští hráči 27,5 miliard dolarů což představuje zhruba čtvrtinu globálního trhu. Podle odhadů je v Číně okolo 565 milionů hráčů a odhaduje se, že až 70 % čínských uživatelů je mladších 30 let a pro značnou část z nich je internet jedinou náplní jejich volného času. V zemi fungují specializovaná odvykací centra, kde panuje tvrdý polovojenský režim vyžadující absolutní disciplínu. Terapie zde probíhá prostřednictvím fyzicky náročných cvičení a neposlušnost se zde netrpí.

  • Zdroj textu:

    Newsweek, qq.com, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907