Dvacetihodinový herní maraton skončil pro Číňana paralýzou poloviny těla

06.03.2018 - Vilém Koubek

Po dvaceti hodinách videoher se jistý Číňan nedokázal postavit a zpola ochrnutého jej musela odvézt sanitka


Reklama

Náruživý hráč v provincii Če-ťiang usedl do internetové kavárny, aby se zúčastnil videoherního maratonu. Do monitoru se nakonec zabral natolik, že si údajně během dvacetihodinového sezení neudělal ani jednu přestávku. Když ho pak obrazovka konečně pustila a on ucítil potřebu si odskočit, zjistil, že nemůže – nedokázal pohnout nohama. Nešťastníkovi nepomohlo ani masírování a nakonec ho musela odvézt sanitka. Při „nedobrovolném“ transportu se však nechal slyšet, že do nemocnice nechce, protože ještě nedokončil hru…

TIP: Dřina a disciplína: Čínská léčebna pro internetové závisláky

Čína se v roce 2008 stala jednou z prvních zemí na světě, která definovala závislost na internetu (někdy též označovanou jako „digitální heroin“) za klinickou poruchu. V roce 2007 utratili čínští hráči 27,5 miliard dolarů což představuje zhruba čtvrtinu globálního trhu. Podle odhadů je v Číně okolo 565 milionů hráčů a odhaduje se, že až 70 % čínských uživatelů je mladších 30 let a pro značnou část z nich je internet jedinou náplní jejich volného času. V zemi fungují specializovaná odvykací centra, kde panuje tvrdý polovojenský režim vyžadující absolutní disciplínu. Terapie zde probíhá prostřednictvím fyzicky náročných cvičení a neposlušnost se zde netrpí.

  • Zdroj textu:

    Newsweek, qq.com, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907