Dvanáctiletý chlapec předvedl přímo ukázkovou reakci při setkání s medvědem

02.08.2020 - Vilém Koubek

Tváří v tvář velkému medvědovi si dvanáctiletý Ital zachoval klid, a střetnutí se zvířetem se tak obešlo bez tragických následků


Reklama

V italské oblasti Trentino žije přes devět desítek medvědů, a přestože setkání s nimi bývají velmi vzácná, za posledních šest let skončila ve třech případech smrtí. Do tragické statistiky se naštěstí nezařadil dvanáctiletý Alessandro Breda, kterého začal na dovolené jeden z chlupáčů pronásledovat. Chlapec jej zřejmě vyrušil ze spánku, když šel sbírat šišky, a zvíře se vydalo za ním.

Alessandro se však shodou okolností o den dřív díval na instruktážní video, jak se v podobné situaci zachovat, takže si věděl rady. „Když budete křičet, medvěda to vyděsí a bude mnohem agresivnější,“ vysvětlil. Místo paniky tedy šelmě zdánlivě nevěnoval pozornost, takže si šla nakonec po svých.

TIP: Adrenalinová jízda: Českého bikera naháněl na Slovensku medvěd

Podobnou zkušeností se ostatně nedávno mohla „pochlubit“ i skupinka turistů v rezervaci Parque Chipinque v Mexiku. Ke skupince se na turistické trase přiblížil medvěd baribal, který začal jednu ženu zvědavě očichávat. Turisté naštěstí zůstali nehybně stát, což se v podobných případech vřele doporučuje, aby si medvěd nepřipadal ohrožen. Když medvěd zjistil, že pro něj lidé nepředstavují nebezpečí, odkráčel pryč. Turisté poté z místa rychle zmizeli.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907