Dvanáctiletý chlapec předvedl přímo ukázkovou reakci při setkání s medvědem

02.08.2020 - Vilém Koubek

Tváří v tvář velkému medvědovi si dvanáctiletý Ital zachoval klid, a střetnutí se zvířetem se tak obešlo bez tragických následků


Reklama

V italské oblasti Trentino žije přes devět desítek medvědů, a přestože setkání s nimi bývají velmi vzácná, za posledních šest let skončila ve třech případech smrtí. Do tragické statistiky se naštěstí nezařadil dvanáctiletý Alessandro Breda, kterého začal na dovolené jeden z chlupáčů pronásledovat. Chlapec jej zřejmě vyrušil ze spánku, když šel sbírat šišky, a zvíře se vydalo za ním.

Alessandro se však shodou okolností o den dřív díval na instruktážní video, jak se v podobné situaci zachovat, takže si věděl rady. „Když budete křičet, medvěda to vyděsí a bude mnohem agresivnější,“ vysvětlil. Místo paniky tedy šelmě zdánlivě nevěnoval pozornost, takže si šla nakonec po svých.

TIP: Adrenalinová jízda: Českého bikera naháněl na Slovensku medvěd

Podobnou zkušeností se ostatně nedávno mohla „pochlubit“ i skupinka turistů v rezervaci Parque Chipinque v Mexiku. Ke skupince se na turistické trase přiblížil medvěd baribal, který začal jednu ženu zvědavě očichávat. Turisté naštěstí zůstali nehybně stát, což se v podobných případech vřele doporučuje, aby si medvěd nepřipadal ohrožen. Když medvěd zjistil, že pro něj lidé nepředstavují nebezpečí, odkráčel pryč. Turisté poté z místa rychle zmizeli.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907