Dvanáctiletý chlapec předvedl přímo ukázkovou reakci při setkání s medvědem

02.08.2020 - Vilém Koubek

Tváří v tvář velkému medvědovi si dvanáctiletý Ital zachoval klid, a střetnutí se zvířetem se tak obešlo bez tragických následků


Reklama

V italské oblasti Trentino žije přes devět desítek medvědů, a přestože setkání s nimi bývají velmi vzácná, za posledních šest let skončila ve třech případech smrtí. Do tragické statistiky se naštěstí nezařadil dvanáctiletý Alessandro Breda, kterého začal na dovolené jeden z chlupáčů pronásledovat. Chlapec jej zřejmě vyrušil ze spánku, když šel sbírat šišky, a zvíře se vydalo za ním.

Alessandro se však shodou okolností o den dřív díval na instruktážní video, jak se v podobné situaci zachovat, takže si věděl rady. „Když budete křičet, medvěda to vyděsí a bude mnohem agresivnější,“ vysvětlil. Místo paniky tedy šelmě zdánlivě nevěnoval pozornost, takže si šla nakonec po svých.

TIP: Adrenalinová jízda: Českého bikera naháněl na Slovensku medvěd

Podobnou zkušeností se ostatně nedávno mohla „pochlubit“ i skupinka turistů v rezervaci Parque Chipinque v Mexiku. Ke skupince se na turistické trase přiblížil medvěd baribal, který začal jednu ženu zvědavě očichávat. Turisté naštěstí zůstali nehybně stát, což se v podobných případech vřele doporučuje, aby si medvěd nepřipadal ohrožen. Když medvěd zjistil, že pro něj lidé nepředstavují nebezpečí, odkráčel pryč. Turisté poté z místa rychle zmizeli.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2019 využilo průplav přes pět tisíc tankerů a podobný počet dalších nákladních lodí.

Cestování
Revue

Jupiterův měsíc Ganymed. Podle vědců se na jeho povrchu nachází největší známý impaktní kráter ve Sluneční soustavě.

Vesmír

Tasmánský čert, ďábel medvědovitý

Věda

Duby patří k dlouhověkým stromům, které od nepaměti podněcovaly lidskou fantazii. Při jejich košaté mohutnosti se není čemu divit (Foto: Shutterstock)

Příroda

Karel IV. se synem Václavem a synovcem Joštem

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907