Dvanáctiletý chlapec předvedl přímo ukázkovou reakci při setkání s medvědem

02.08.2020 - Vilém Koubek

Tváří v tvář velkému medvědovi si dvanáctiletý Ital zachoval klid, a střetnutí se zvířetem se tak obešlo bez tragických následků


Reklama

V italské oblasti Trentino žije přes devět desítek medvědů, a přestože setkání s nimi bývají velmi vzácná, za posledních šest let skončila ve třech případech smrtí. Do tragické statistiky se naštěstí nezařadil dvanáctiletý Alessandro Breda, kterého začal na dovolené jeden z chlupáčů pronásledovat. Chlapec jej zřejmě vyrušil ze spánku, když šel sbírat šišky, a zvíře se vydalo za ním.

Alessandro se však shodou okolností o den dřív díval na instruktážní video, jak se v podobné situaci zachovat, takže si věděl rady. „Když budete křičet, medvěda to vyděsí a bude mnohem agresivnější,“ vysvětlil. Místo paniky tedy šelmě zdánlivě nevěnoval pozornost, takže si šla nakonec po svých.

TIP: Adrenalinová jízda: Českého bikera naháněl na Slovensku medvěd

Podobnou zkušeností se ostatně nedávno mohla „pochlubit“ i skupinka turistů v rezervaci Parque Chipinque v Mexiku. Ke skupince se na turistické trase přiblížil medvěd baribal, který začal jednu ženu zvědavě očichávat. Turisté naštěstí zůstali nehybně stát, což se v podobných případech vřele doporučuje, aby si medvěd nepřipadal ohrožen. Když medvěd zjistil, že pro něj lidé nepředstavují nebezpečí, odkráčel pryč. Turisté poté z místa rychle zmizeli.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Noční můry, spojené s hrůznými pocity, se dostavují zpravidla ve „snové“ fázi REM spánku a po probuzení si je člověk jasně pamatuje.

Zajímavosti

Rozhraní se dvěma soustavami elektrod čte signály mozkových buněk a překládá představy pacienta o psaní do skutečného textu na obrazovce počítače.

Věda

Německé nacistické jednotky vjíždějící 15. března 1939 do Brna, ve kterém žilo v té době přes 50 000 Němců.

Historie
Vesmír
Revue

Každý večer samice pravidelně vylezla s mláďaty téměř ve stejnou dobu. Postupem času jim dávala větší a větší volnost.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907