Eddie Rickenbacker: Nejúspěšnější americký pilot první světové války

Americké letecké eso stihlo v průběhu šesti měsíců sestřelit 26 nepřátel a stalo se tak nejvýznamnějším americkým letcem Velké války

28.02.2016 - redakce Válka REVUEEdward Vernon Rickenbacker (1890–1973) byl americké letecké eso první světové války a nositel mnoha vojenských ocenění (mezi kterými se výjimala i Medaile cti). První sestřel zazunamenal 29. dubna 1918 a o necelý měsíc později (28. května) si pátým potvrzeným sestřelem vysloužil označení letecké eso. Celkem za rok a půl dlouhé působení na frontě sestřelil 26 nepřátel, když se jeho nejčastějším cílem stal německý Fokker D.VII.

Rickenbacker byl rovněž automobilovým nadšencem a závodníkem. V roce 1920 založil společnost RIckenbacker Motor Company, která se zaměřovala na technologické inovace závodních aut. Tato část kariéry nebyla příliš úspěšná a Edward skončil až po uši v dluzích a zbankrotoval.

TIP: Hitlerovy vzdušné zbraně: Pravda o Luftwaffe během druhé světové války

Za druhé světové války se vrátil k alespoň nepřímo k válečnému letectvu a působil jako vojenský poradce a snažil se zvyšovat veřejnou podporu amerického válečného úsilí.

  • Zdroj textu

    Wikipedie

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci