Eddie Rickenbacker: Nejúspěšnější americký pilot první světové války

28.02.2016 - Redakce Válka Revue

Americké letecké eso stihlo v průběhu šesti měsíců sestřelit 26 nepřátel a stalo se tak nejvýznamnějším americkým letcem Velké války

<p>Eddie Richekbacker s jednotkou.</p>

Eddie Richekbacker s jednotkou.


Reklama

Edward Vernon Rickenbacker (1890–1973) byl americké letecké eso první světové války a nositel mnoha vojenských ocenění (mezi kterými se výjimala i Medaile cti). První sestřel zazunamenal 29. dubna 1918 a o necelý měsíc později (28. května) si pátým potvrzeným sestřelem vysloužil označení letecké eso. Celkem za rok a půl dlouhé působení na frontě sestřelil 26 nepřátel, když se jeho nejčastějším cílem stal německý Fokker D.VII.

Rickenbacker byl rovněž automobilovým nadšencem a závodníkem. V roce 1920 založil společnost RIckenbacker Motor Company, která se zaměřovala na technologické inovace závodních aut. Tato část kariéry nebyla příliš úspěšná a Edward skončil až po uši v dluzích a zbankrotoval.

TIP: Hitlerovy vzdušné zbraně: Pravda o Luftwaffe během druhé světové války

Za druhé světové války se vrátil k alespoň nepřímo k válečnému letectvu a působil jako vojenský poradce a snažil se zvyšovat veřejnou podporu amerického válečného úsilí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Wikipedie

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907