Ekologické bydlení z tiskárny: V Itálii staví 3D tištěné obydlí z jílu

10.11.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Pro stavbu 3D příbytku TECLA postačí přijet s 3D tiskárnou na vhodné místo, vykopat tam dost zeminy a smíchat ji s vodou.</p>

Pro stavbu 3D příbytku TECLA postačí přijet s 3D tiskárnou na vhodné místo, vykopat tam dost zeminy a smíchat ji s vodou.


Reklama

Italští stavaři s 3D tiskárnami WASP spojili své síly s Mario Cucinella Architects a společně vyvinuli inovativní 3D tištěné obydlí. Nese název TECLA a jeho první prototyp právě v této době vyrůstá na okraji italské Bologny. Jde o oválný příbytek, jehož konstrukce je stoprocentně tvořena opětovně použitelným a recyklovatelným materiálem.

Design ekologického obydlí TECLA je navržený tak, aby co nejvíce využíval přednosti technologie 3D tisku a také terén na místě stavby. Jeho předností je i modulární struktura, která umožňuje stavět tento 3D příbytek v různých variantách, podle požadavků zákazníka i podle místních podmínek.

TIP: Gigantická 3D tiskárna BigDelta vytiskne cenově dostupné domy z bláta

První prototyp obydlí TECLA tvoří dva moduly o celkové ploše 55 čtverečních metrů a jeho maximální výška dosahuje 4 metrů. Stavba takového obydlí zahrnuje vykopání potřebné zeminy a její smísení s vodou a nezbytnými přísadami, a také analýzu vzorků půdy. Poté následuje samotný 3D tisk s jílem, při němž postupně, vrstvu za vrstvou, vznikne celý dům.

  • Zdroj textu:

    WASP

  • Zdroj fotografií: Mario Cucinella Architects

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedním z velkých problémů trofejního lovu je fakt, že lovcům jde o velikost trofeje. K lovu jsou vybírány největší kusy, které mají nenahraditelnou genetickou hodnotu.

Příroda
Zajímavosti

Pilát Ponský ukazuje Ježíše davům na obrazu Ecce Homo od Antonia Ciseriho

Historie

Australský badatel Mark Meekan se žralokem obrovským

Věda

Zborcená a protažená galaxie NGC 7714 ze souhvězdí Ryb, po srážce s galaxií NGC 7715. Ve výřezu výtrysk z jádra galaxie TXS 2116−077 v infračerveném spektru.

Vesmír

Renault FT-17 představoval nejpokrokovější konstrukci prvoválečných tanků

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907