Francie schválila zákon, který zakazuje veškeré plastové nádobí či příbory

31.10.2016 - Redakce Revue 100+1

Co přinese nový zákaz plastového nádobí? Ochránci přírody se radují, podle skeptiků jde ovšem o změnu k horšímu


Reklama

Počínaje rokem 2020 zmizí z Francie všechny plastové tácky, kelímky či příbory. Jde o jedno z opatření, jež nasměrují zemi k „zelenému růstu“ a sníží množství umělohmotného odpadu. Ačkoliv by se mohlo zdát, že podobné nařízení vykouzlí úsměv na tváři všech ekologických organizací, ve skutečnosti se radují pouze některé.

Skeptici poukazují na fakt, že nádobí, jež zakázané plasty nahradí, se sice bude muset vyrábět z alternativních přírodních zdrojů, není však prokázáno, že jsou takové materiály nezávadné. „Přírodní původ“ nového nádobí by navíc mohl vést lidi k přesvědčení, že jej mohou beztrestně odhodit kdekoliv. Nakonec by tak země mohla čelit ještě většímu znečištění než dnes.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907