Hadi pod matrací: Američanku vyděsilo klubko hadů pod postelí

07.11.2021

Američanku vyděsilo klubko hadů, které náhodou objevila pod postelí. Naštěstí nebyli jedovatí


Reklama

Trish Wilcherová měla pocit, že pod postelí zahlédla smetí, a tak se pro něj sehnula. K jejímu nemilému překvapení se však nepořádek začal hýbat a vzápětí už bylo jasné, že jde o klubko hadů. Návštěva plazů není v domácnostech státu Georgie úplně neobvyklá, proto Trish přispěchala za manželem Maxem, aby vetřelce polapil.

Bylo jich celkem osmnáct – hadí matka a 17 mláďat a Wilcherovi je následně vypustili do přírody. Přivolaný specialista je posléze ujistil, že nezvaní hosté nebyli jedovatí – jednalo se o severoamerické užovky rodu Thamnophis. Tyto užovky dobře znají zejména teraristé, neboť jsou vděčným chovatelským druhem. Mláďata těchto užovek po narození měří 15–20 cm a jsou plně samostatná. Většinou jich je 10 až 40, starší a tudíž větší samice mívají větší počet mladých.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907