Hasící pumy: Vrtulníkový dron QilingUAV JC260 bombarduje lesní požáry

21.03.2020 - Stanislav Mihulka

<p>QilingUAV JC260 se dvěma pumami na hašení požáru.</p>

QilingUAV JC260 se dvěma pumami na hašení požáru.


Reklama

Jednou z velkých výhod dronů je, že mohou létat na mise, kde by strojům s lidskou posádkou hrozilo značné riziko. Rozhodně to platí i pro hašení lesních požárů, při nichž jde o jedny z nejnáročnějších leteckých misí vůbec. Právě pro takové zásahy je přitom určený nový vrtulníkový dron JC260 od čínské společnosti QilingUAV.

Tento dron je „vyzbrojený“ dvěma pumami s hasící látkou. Když dron svrhne obě pumy najednou, tak může v hořícím lese uhasit prostor o objemu až 50 metrů krychlových. Let dronu JC260 zajištují dva rotory o průměru 3,6 metrů, které se točí v opačných směrech. Jejich pohon má na starost benzínový motor o výkonu 34 koňských sil. 

TIP: Žhavá výbava: Plamenomet pro drony došlehne do vzdálenosti přes 7 metrů

Dron by měl letět v horizontálním směru rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Plná nádrž mu vydrží na dvě až tři hodiny letu. Na délku má tento dron JC260 2,8 metru a s navěšenými pumami má vzletovou hmotnost 260 kilogramů. Jde o nový přístup k hašení požáru s pomocí dronů. V minulosti se již objevily drony, které pomáhají hasit lesní požáry tím, že zakládají malé kontrolované požáry, aby zpomalily šíření plamenů, ať již zápalnými pumami anebo plamenometem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    QilingUAV

  • Zdroj fotografií: QilingUAV

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Noční můry, spojené s hrůznými pocity, se dostavují zpravidla ve „snové“ fázi REM spánku a po probuzení si je člověk jasně pamatuje.

Zajímavosti

Rozhraní se dvěma soustavami elektrod čte signály mozkových buněk a překládá představy pacienta o psaní do skutečného textu na obrazovce počítače.

Věda

Německé nacistické jednotky vjíždějící 15. března 1939 do Brna, ve kterém žilo v té době přes 50 000 Němců.

Historie
Vesmír
Revue

Každý večer samice pravidelně vylezla s mláďaty téměř ve stejnou dobu. Postupem času jim dávala větší a větší volnost.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907