Holografická show: Slavný německý cirkus nahradil zvířata hologramy

10.06.2019 - Stanislav Mihulka

Cirkusová vystoupení se živými zvířaty jsou z etických důvodů problematická, německý cirkus se je nově rozhodl nahradit hologramy

<p>Holografický slon v manéži.</p>

Holografický slon v manéži.


Reklama

Německý cirkus Roncalli baví Evropu svými vystoupeními už od roku 1976. V poslední době se jako jeden z prvních přiklonil k tomu, že talent svých umělců předvádí s využitím moderních technologií. Před dvěma lety se rozhodli zareagovat na stále silnější protesty a obavy o zdraví cirkusových zvířat a nahradili vystoupení živých zvířat úžasnou holografickou show.

Taková vystoupení jsou vlastně docela podobná klasickým cirkusovým číslům. Rozdíl je v tom, že namísto živých koní nebo třeba slonů účinkují jejich hologramy. Holografická show je dílem patnáctičlenného týmu 3D designérů a softwarových inženýrů, kteří pomocí důmyslného systému s laserovými paprsky vykouzlili celé vystoupení.

TIP: TeleHuman 2: Videokonference se 3D hologramy v životní velikosti

Holorafická představení již zhlédly tisíce diváků z celého světa. Hologramy defilují v manéži o rozměrech 32 krát 5 metrů a návštěvníci představení jim aplaudují, jako by šlo o klasické cirkusové představení. Řada zemí v nedávné době zakázala používání živých zvířat v cirkusových představeních, včetně Irska, Itálie nebo Indie. Hologramy jsou jednou z možností, jak takovým zákazům vyhovět a přitom pobavit diváky se zvířecí show. V Roncalli také uvažují o zařazení čísel s roboty.

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Circus Roncalli

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pochod žen v roce 1915 v New Yorku. K volbám zde mohly dámy poprvé v listopadu 1918.

Historie

Léčba eboly bude náročná i s fungujícími léky

Věda

Hřebčín v Kladrubech je nejstarším nepřetržitě fungujícím místem svého druhu na světě.

Zajímavosti

Brokovnice TP-82, která byla u ruských kosmonautů součástí tzv. balíčku pro přežití, měla pod dvouhlavní ještě třetí hlaveň, jež mohla vystřelit signalizační náboj.

Vesmír

Nažka pocházející z rozšířené trvalky – hlaváče fialového (Scabiosa columbaria). Snímek slouží zároveň jako srovnání dvou metod mikroskopie. Nalevo je obrázek ze světelného mikroskopu, který je ve skutečných barvách a působí „živěji“, napravo je dobarvený snímek z elektronového mikroskopu, který na rozdíl od prvního poskytuje větší množství detailů a hloubku ostrosti. (Autor: Viktor Sýkora)

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907