Holografická show: Slavný německý cirkus nahradil zvířata hologramy

Cirkusová vystoupení se živými zvířaty jsou z etických důvodů problematická, německý cirkus se je nově rozhodl nahradit hologramy

10.06.2019 - Stanislav MihulkaNěmecký cirkus Roncalli baví Evropu svými vystoupeními už od roku 1976. V poslední době se jako jeden z prvních přiklonil k tomu, že talent svých umělců předvádí s využitím moderních technologií. Před dvěma lety se rozhodli zareagovat na stále silnější protesty a obavy o zdraví cirkusových zvířat a nahradili vystoupení živých zvířat úžasnou holografickou show.

Taková vystoupení jsou vlastně docela podobná klasickým cirkusovým číslům. Rozdíl je v tom, že namísto živých koní nebo třeba slonů účinkují jejich hologramy. Holografická show je dílem patnáctičlenného týmu 3D designérů a softwarových inženýrů, kteří pomocí důmyslného systému s laserovými paprsky vykouzlili celé vystoupení.

TIP: TeleHuman 2: Videokonference se 3D hologramy v životní velikosti

Holorafická představení již zhlédly tisíce diváků z celého světa. Hologramy defilují v manéži o rozměrech 32 krát 5 metrů a návštěvníci představení jim aplaudují, jako by šlo o klasické cirkusové představení. Řada zemí v nedávné době zakázala používání živých zvířat v cirkusových představeních, včetně Irska, Itálie nebo Indie. Hologramy jsou jednou z možností, jak takovým zákazům vyhovět a přitom pobavit diváky se zvířecí show. V Roncalli také uvažují o zařazení čísel s roboty.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Circus Roncalli


Další články v sekci