Holografická show: Slavný německý cirkus nahradil zvířata hologramy

10.06.2019 - Stanislav Mihulka

Cirkusová vystoupení se živými zvířaty jsou z etických důvodů problematická, německý cirkus se je nově rozhodl nahradit hologramy

<p>Holografický slon v manéži.</p>

Holografický slon v manéži.


Reklama

Německý cirkus Roncalli baví Evropu svými vystoupeními už od roku 1976. V poslední době se jako jeden z prvních přiklonil k tomu, že talent svých umělců předvádí s využitím moderních technologií. Před dvěma lety se rozhodli zareagovat na stále silnější protesty a obavy o zdraví cirkusových zvířat a nahradili vystoupení živých zvířat úžasnou holografickou show.

Taková vystoupení jsou vlastně docela podobná klasickým cirkusovým číslům. Rozdíl je v tom, že namísto živých koní nebo třeba slonů účinkují jejich hologramy. Holografická show je dílem patnáctičlenného týmu 3D designérů a softwarových inženýrů, kteří pomocí důmyslného systému s laserovými paprsky vykouzlili celé vystoupení.

TIP: TeleHuman 2: Videokonference se 3D hologramy v životní velikosti

Holorafická představení již zhlédly tisíce diváků z celého světa. Hologramy defilují v manéži o rozměrech 32 krát 5 metrů a návštěvníci představení jim aplaudují, jako by šlo o klasické cirkusové představení. Řada zemí v nedávné době zakázala používání živých zvířat v cirkusových představeních, včetně Irska, Itálie nebo Indie. Hologramy jsou jednou z možností, jak takovým zákazům vyhovět a přitom pobavit diváky se zvířecí show. V Roncalli také uvažují o zařazení čísel s roboty.

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Circus Roncalli

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Růžová záplava v ohrožení

Obří hejno plameňáků růžových nedaleko keňského jezera Nakuru je oblíbenou turistickou atrakcí. Turismus zde generuje příjmy okolo 1,3 milionu dolarů měsíčně (v přepočtu asi 30 milionů korun). Jezero ale trpí značným znečištěním a poklesem hladiny. V záchraně jezera a jeho růžových obyvatel se proto angažuje místní neziskové sdružení.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907