TeleHuman 2: Videokonference se 3D hologramy v životní velikosti

02.05.2018 - Stanislav Mihulka

Nová technologie pro rozhovory na dálku umožňuje zapojit mnohem více emocí a řeč těla

<p>Hologramy TeleHuman 2 jsou skoro jako živé</p>

Hologramy TeleHuman 2 jsou skoro jako živé


Reklama

Vypadá to, že klasickým videohovorům již zvoní hrana. Kanadští vědci a inženýři postavili systém pro telekonference v trojrozměrném zobrazení, který nazvali TeleHuman 2. Díky němu si popovídáte s hologramy v životní velikosti.

Účastníky takové videokonference snímá soustava kamer, která zaznamenává jejich pohyby ve 3D. Data pak systém posílá do soustavy inteligentních projektorů, které pak vytvářejí hologramy ve válcovitém zobrazovacím zařízení.

TIP: Zapomeňte na pohovor. V budoucnu se bude najímat podle hraní videoher

Podle autorů systém TeleHuman 2 umožňuje lepší a propracovanější komunikaci mezi účastníky rozhovoru, než klasické videokonference na Skype nebo podobných sítích. Může přenášet mnohem více neverbálních informací, gest, rozmanitých pohybů a držení těla, což dovoluje zapojit do rozhovoru mnohem více emocí a empatie.

  • Zdroj textu:

    Queen's University

  • Zdroj fotografií: Queen's University

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Spisovatel pečlivě budoval svou image dobrodruha. Vpravo Karel May (1842–1912) jako Old Shatterhand, vlevo na snímku z roku 1905.

Zajímavosti

Červené světlo pomáhá stárnoucím očím

Věda

Ledoví obři Uran a Neptun

Vesmír

Na sklonku života pobýval Václav Eusebius v Roudnici nad Labem.

Historie

Původně Messerschmitt Bf 109, později Avia S-199, která se v roce 1948 dostala do Izraele a bojovala v izraelsko-arabských válkách

Válka

Horal každým coulem

Symbolem horolezectví a života ve vyšších nadmořských výškách by mohl být jak divoký (Bos mutus) a jeho domestikovaná forma jak domácí (Bos grunniens)Tento mohutný sudokopytník s dlouhou srstí obývá oblasti střední Asie a žije v nadmořských výškách až kolem 5 500 metrů nad mořem (nepotvrzené údaje uvádí i 6 100 m n. m.). Díky velmi dobře tepelně izolující srsti a mnoha dalším adaptacím pro život na vysokohorských loukách a náhorních plošinách byl tento druh skotu ceněn již ve starověku. Dodnes je domestikovaná forma jaka využívána šerpy k vynášení zavazadel horolezcům v Himálaji. Jak přitom není žádný střízlík – velcí samci přesahují hmotnost jedné tuny a v plecích mohou dosáhnout výšky 2,2 metru. Samice jsou v porovnání se samci asi o třetinu menší. Také domestikovaní jaci zdaleka nedosahují velikosti svých divokých předků, samci váží maximálně 580 kilogramů.

„Nízkohorská“ nemoc

Mezi adaptace, které jakům umožňují obývat nehostinné prostředí vysokých horstev, patří celkově větší plíce a srdce, než jaké má skot žijící v nížinách. Tito kopytníci mají také lepší schopnost přenosu kyslíku v krvi díky fetálnímu hemoglobinu, který u nich zůstává aktivní po celý život. Jaci jsou tak dobře přizpůsobeni svému prostředí, že v nížinách poměrně rychle hynou! Ohrožují je zde běžné nemoci a teploty nad 15 °C.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907