Hongkongské vertikály: I takhle vypadá život v přelidněné zemi

26.09.2017 - redakce 100+1

Quarry Bay, Hongkong -<p>Snímek španělského fotografa Jesúse M. Garcíi zachycuje obytný blok v hongkongském Quarry Bay</p>
Quarry Bay, Hongkong -

Snímek španělského fotografa Jesúse M. Garcíi zachycuje obytný blok v hongkongském Quarry Bay


Reklama

Hongkong je aktuálně 4. zemí světa s nejvyšší hustotou zalidnění. Na jediném kilometru čtverečním se zde tísní téměř 7 tisíc obyvatel. Pro srovnání – v Česku žije na jednom kilometru čtverečním zhruba 137 lidí. Hůře než Hongkong jsou na tom z tohoto pohledu jen Macao, Singapur a maličké Monako. Není proto divu, že jediným prostorem, který je možné ještě zaplnit, je cesta vzhůru. Pokud ale opustíme svět supermoderních mrakodrapů, sídel nadnárodních průmyslových gigantů a finančních center, otevře se nám pohled vertikálního světa, který je domovem milionů obyčejných lidí

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Jesús M. García, ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907