Hrdinný souboj s nebezpečným plazem

15.09.2016 - Vilém Koubek

Když se na veřejném místě objeví nebezpečný had, končí veškerá legrace. Situaci by měli vyřešit přivolaní specialisté na odchyt nebo třeba policisté – v jejich případě se však můžeme dočkat nečekaného zvratu

Nebezpečná ozdoba -<p>Z nebezpečného plaza se vyklubala nevinná keramická ozdoba.</p>
Nebezpečná ozdoba -

Z nebezpečného plaza se vyklubala nevinná keramická ozdoba.


Reklama

Duo odhodlaných strážníků vyrazilo do akce v jedné z londýnských čtvrtí, kde skutečně nalezlo jedovatou hrozbu. „Had se sice nehýbal, ale to je úplně přirozené, takže jsme se k němu nechtěli moc přibližovat, abychom ho zbytečně nedráždili,“ uvedl jeden z mužů zákona. 

Nakonec se s nehybným plazem navzájem hypnotizovali pohledem zhruba hodinu, než se na scéně objevil jistý místní obyvatel a policistům oznámil, že jejich nebezpečný útočník je ve skutečnosti keramická zahradní dekorace. Hrdinský zásah se tak změnil v ostudu a dotyční si příště jistě raději ověří, zda se z hrozby veřejného pořádku náhodou neodlupuje barva.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1923 zvítězil italský jezdec Ugo Sivocci s vozem Alfa Romeo v legendárním závodě Targa Florio. 

Zajímavosti

Petriho miska se štetičkovcem Penicillium chrysogenum, z něhož byl poprvé izolován penicilin.

Věda

Pro meč až do Francie

Anna Boleynová (1501–1536)

Anna Boleynová neměla na muže zrovna štěstí. A coby druhá manželka Jindřicha VIII. si zrovna nepolepšila. Rodit mužské potomky se jí pohříchu nedařilo. Na první pokus přivedla na svět „jen“ budoucí královnu Alžbětu I., poté následovaly tři potraty. V té době asi nebyla ta nejpříjemnější společnice. Navíc nepřátel měla vždy víc než dost. Nařčení z toho, že je králi nevěrná a za jeho zády kuje pikle, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nebo se Jindřich prostě jen zakoukal do Jany Seymourové a potřeboval jí udělat po svém boku místo? V roce 1536 je Anna obviněna z velezrady (a pro jistotu také z cizoložství, incestu a čarodějnictví) a putuje do vězení v Toweru.

Dál už je to prosté. Jako čarodějnice by měla správně být upálena na hranici, ale to si její bývalý manžel nepřeje. Dokonce vyslyší její poněkud neobvyklou prosbu, a to aby byla sťata mečem. V Anglii se tehdy bez výjimky popravuje sekyrou. Jindřich VIII. milostivě odloží výkon o celé dva dny, než z Calais dorazí mistr dlouhého meče. Samotný průběh je překvapující. Dalo by se čekat, že Anna řekne králi v poslední chvíli něco peprného. Proto se tu také tísní davy. Místo toho ale vyzve všechny přihlížející, aby se s ní naposledy pomodlili. A pak už se jde na věc. Lidé tehdy odcházejí z popravy rozčarováni: ta překrásná a do poslední chvíle pokorná světice měla být nehodnou čarodějnicí? Něco tu evidentně nesedí…

Historie
Revue
Vesmír

Americký náklaďák GMC CCKW-353 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907