Hrdinný souboj s nebezpečným plazem

15.09.2016 - Vilém Koubek

Když se na veřejném místě objeví nebezpečný had, končí veškerá legrace. Situaci by měli vyřešit přivolaní specialisté na odchyt nebo třeba policisté – v jejich případě se však můžeme dočkat nečekaného zvratu

Nebezpečná ozdoba -<p>Z nebezpečného plaza se vyklubala nevinná keramická ozdoba.</p>
Nebezpečná ozdoba -

Z nebezpečného plaza se vyklubala nevinná keramická ozdoba.


Reklama

Duo odhodlaných strážníků vyrazilo do akce v jedné z londýnských čtvrtí, kde skutečně nalezlo jedovatou hrozbu. „Had se sice nehýbal, ale to je úplně přirozené, takže jsme se k němu nechtěli moc přibližovat, abychom ho zbytečně nedráždili,“ uvedl jeden z mužů zákona. 

Nakonec se s nehybným plazem navzájem hypnotizovali pohledem zhruba hodinu, než se na scéně objevil jistý místní obyvatel a policistům oznámil, že jejich nebezpečný útočník je ve skutečnosti keramická zahradní dekorace. Hrdinský zásah se tak změnil v ostudu a dotyční si příště jistě raději ověří, zda se z hrozby veřejného pořádku náhodou neodlupuje barva.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907