Hvězdárna a planetárium Brno: Zažijte soumrak dinosaurů

09.11.2016 - Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Jaké to asi je usnout a probudit se v pravěku? Zkuste se přesvědčit sami. Právě takové je představení Soumrak dinosaurů – divoké dobrodružství ve světě obřích plazů i ptakoještěrů, napínavé pro malé i velké diváky, které má na Hvězdárně a planetáriu Brno premiéru o vánočních svátcích


Reklama

„Samozřejmě můžete navštívit výstavu plastových modelů dinosaurů. Některé z nich se možná budou i skřípavě hýbat. V našem představení Soumrak dinosaurů se ale vydáte do doby, kdy dinosauři žili. Budou chodit kolem vás! Lehce podlehnete iluzi, že jste skutečně v druhohorách,“ okomentoval představení Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Zažijte soumrak dinosaurů

Spolu s digitáriem můžete cestovat nejen prostorem, ale i časem. Tentokrát až do doby před 250 miliony roky! Spolu s našimi hlavními hrdiny se seznámíte s některými druhy vyhynulých ještěrů, kteří pravděpodobně byli předchůdci dnešních ptáků. Prolétnete se s největším létajícím tvorem, který kdy žil na naší planetě – Quetzalcoatlem. Budete utíkat před stádem Argentinosaurů a schováte se před útočným Velociraptorem. Nakonec se stanete svědky soumraku dinosaurů při pádu obří planetky před 65 miliony roky. Také ale zjistíte, že podobné katastrofy, při kterých kdysi dávno vymřeli téměř všichni živočichové a rostliny, jsou přirozenou součástí koloběhu života na naší planetě.

Představení soumrak dinosaurů vytvořilo produkční studio Mirage IIID. Jedná se o kombinaci živých herců a špičkových animací vytvořených v perspektivě pro projekci na obří polokulové plochy. Vznikalo tři roky, hudbu nahrál Pražský metropolitní symfonický orchestr. 

Celým dobrodružstvím vás provede odvážná Lucie, jejíž tatínek má v oblibě roztodivné druhy dopravních prostředků. Spolu s našimi cestovateli budete létat nad hlubokými kaňony, plout na hladině bouřlivého oceánu, procházet se v tropickém pralese, slézat ledové útesy, skákat na padáku do hluboké propasti a v každém okamžiku se ohlížet, zda za vašimi zády nestojí nějaký ten záludný dinosaurus.

Občas se budete bát, občas se budete smát, tu a tam se vám zatočí hlava. Představení Soumrak dinosaurů pro vás každopádně bude nezapomenutelným zážitkem. České znění namluvili herci Městského divadla Brno. Součástí představení, které je vhodné pro děti od 6 let a trvá přibližně 60 minut, je i komentovaná ukázka hvězdné oblohy před miliony roky. 

Kdy se můžete vydat na cestu? O vánočních prázdninách od 26. do 31. prosince, v lednu, únoru i březnu vždy o víkendu. Přesný program Hvězdárny a planetária Brno najdete na www.hvezdarna.cz

Reklama

  • Zdroj textu:

    Hvězdárna a planetárium Brno | www.hvezdarna.cz

  • Zdroj fotografií: Hvězdárna a planetárium Brno

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Kuiperův pás původně 30krát překonával hmotnost naší planety, dnes je však 99 % této hmoty „nezvěstných“.

Vesmír

Britští sapéři stavějí most na západní frontě, 1917

Válka
Věda

Návrat Johannese a Friedricha, synů hraběte ze Stadionu z kavalírské cesty. 

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907