Hyperloop One zvládl první veřejný test pohonného systému v nevadské poušti

13.05.2016 - Stanislav Mihulka

Hyperloop za sebou má první test - rychlost 160 kilometrů v hodině dokázal dosáhnout během 1,1 sekundy


Reklama

Společnost Hyperloop One (dříve Hyperloop Technologies) s úzkými vazbami na SpaceX Elona Muska poprvé veřejně otestovala připravovaný pohonný systém revolučního dopravního systému Hyperloop.

TIP: V USA se staví hned tři zkušební dráhy vysokorychlostního systému Hyperloop

Propulsion Open Air Test (POAT) proběhl v nevadské poušti, asi 15 kilometrů severně od Las Vegas. Testovací konstrukce Sandshark (česky „písečný žralok“) s elektromagnetickým pohonem dosáhla na speciální trati o délce 457 metrů rychlosti 185 kilometrů v hodině.

Test trval jen pár sekund, neproběhl v tunelu, Sandshark dosáhl jen zlomku rychlosti, kterou by se měl řítit budoucí hyperloop (až 1 126 km/h) a brzdil ve hromadě písku. Ale začátky bývají těžké. Pokud by bylo testovací zařízení lépe aerodynamicky upraveno a pohybovalo se v nízkotlakém potrubí, dokázalo by se stávajícím pohonem vyvinout rychlost přes 1100 kilometrů v hodině.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Hyperloop One

  • Zdroj fotografií: Hyperloop One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907