Hyperloop One zvládl první veřejný test pohonného systému v nevadské poušti

13.05.2016 - Stanislav Mihulka

Hyperloop za sebou má první test - rychlost 160 kilometrů v hodině dokázal dosáhnout během 1,1 sekundy


Reklama

Společnost Hyperloop One (dříve Hyperloop Technologies) s úzkými vazbami na SpaceX Elona Muska poprvé veřejně otestovala připravovaný pohonný systém revolučního dopravního systému Hyperloop.

TIP: V USA se staví hned tři zkušební dráhy vysokorychlostního systému Hyperloop

Propulsion Open Air Test (POAT) proběhl v nevadské poušti, asi 15 kilometrů severně od Las Vegas. Testovací konstrukce Sandshark (česky „písečný žralok“) s elektromagnetickým pohonem dosáhla na speciální trati o délce 457 metrů rychlosti 185 kilometrů v hodině.

Test trval jen pár sekund, neproběhl v tunelu, Sandshark dosáhl jen zlomku rychlosti, kterou by se měl řítit budoucí hyperloop (až 1 126 km/h) a brzdil ve hromadě písku. Ale začátky bývají těžké. Pokud by bylo testovací zařízení lépe aerodynamicky upraveno a pohybovalo se v nízkotlakém potrubí, dokázalo by se stávajícím pohonem vyvinout rychlost přes 1100 kilometrů v hodině.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Hyperloop One

  • Zdroj fotografií: Hyperloop One

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Systém FAST poskytuje landerům superschopnost stavby vlastního kosmodromu během přistání. Stačí během přistání vstříknout do raketového plamene keramické částice s hliníkem.

Vesmír
Věda

Žaludy jsou vítanou a výživnou pochoutkou pro mnohé lesní tvory. V kuchyni a medicíně je ale využívali i indiáni a naši předkové.

Příroda

Tvůrci robotické ryby věří, že by mohla najít uplatnění ve vzdělávání a vědeckém výzkumu, nebo například ve výzkumu mořské biologie.

Zajímavosti

Pokud virus změní svou 3D strukturu, nebudou paměťové protilátky účinné, nebo budou účinné méně. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907