Američanka se procházela na Rudém náměstí s teletem, skončila za mřížemi

Ruské úřady zadržely Američanku, která se procházela po Rudém náměstí v Moskvě s teletem. Úřady ji potrestaly vězením a pokutou.

02.02.2023 - Zuzana Rychlá a ČTKAlicia Day je poměrně známou veganskou aktivistkou. V roce 2019 bydlela tato Američanka původem z New Jersey v Londýně, kde se dostala do křížku s tamními úřady a ochránci zvířat kvůli svému prasečímu mazlíčkovi, kterého chovala v bytě, vydávala se s ním na procházky do města, dopřávala si s ním společnou koupel, brala ho na projížďky taxíkem a do restaurací. V loňském roce si Alicia podobnou eskapádu zopakovala i v polské Varšavě.

TIP: Pár ve Švédsku chtěl pro syna jméno Vladimir Putin, úřady to zamítly

Zatímco v Londýně jí bylo zvíře úřady odebráno a přemístěno do útulku, moskevské úřady tolik pochopení pro její lásku ke zvířatům neměly. Za překážení chodcům, nepovolený protest a kladení odporu policii ji úřady potrestaly vězením na 13 dnů a pokutou ve výši 20 tisíc rublů (přibližně 6 200 korun).

Američanka podle ruských médií koupila tele na jatkách a na Rudé náměstí vyrazila proto, že mu chtěla ukázat hezké místo. Dayová má turistické vízum a aktuálně žije na okraji Moskvy. Americká ambasáda se k jejímu zadržení zatím nevyjádřila.


Další články v sekci