Internetový gigant Google přestaví zchátralé molo na řece Hudson na park

12.05.2016 - Stanislav Mihulka

Google si zrekonstruuje bývalé newyorské molo Pier 57 jako svou základnu. Projekt počítá s investicí 350 milionů dolarů


Reklama

Pier 57 je bývalé molo na newyorské řece Hudson. V současné době je už několik let mimo provoz, internetová společnost Google se ho ale nyní rozhodla přestavět na své kanceláře a na střechu umístit veřejný park.

Projekt Hudson River Park Pier 57 v hodnotě 350 milionů dolarů (více než 8 miliard a 300 milionů Kč) připravili architekti Handel Architects. Společnost Google zamýšlí nejen posílit svoji přítomnost v New Yorku, ale také přinést do manhattanského West Side inovativní atmosféru.

TIP: Jak vylepšit Central Park v New Yorku? Zanořenou krajinou s horami a jezery

Jde o velkolepý projekt, který zahrnuje 28 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, 5 tisíc metrů čtverečních veřejného prostoru a promenádu u vody. Součástí projektu je i veřejný park s rozlohou 7 a půl tisíce čtverečních metrů na střeše mola.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Handel Architects

  • Zdroj fotografií: Handel Architects

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907