Izraelské obranné síly proti teroristům: Likvidace palestinských tunelů

08.05.2018 - Redakce Válka Revue

<p>Izraelští parašutisté se chystají prozkoumat jeden z palestinských tunelů, které vedou pod hranicí na území židovského státu</p>

Izraelští parašutisté se chystají prozkoumat jeden z palestinských tunelů, které vedou pod hranicí na území židovského státu


Reklama

Izraelské hranice patří mezi ty nejstřeženější a teroristé tak mají stále větší problém přepravovat na území židovského státu zbraně, výbušniny, ale i atentátníky. V minulosti Palestinci využívali tunely vedoucí pod hranicí s Egyptem, v poslední době ale izraelské bezpečnostní složky odhalily několik podzemních stezek vedoucích z Pásma Gazy. Během rozsáhlé operace bylo zničeno až 32 tunelů, jimiž proudili do židovského státu palestinští ozbrojenci.

Zajímavý snímek pochází 30. července 2014, kdy izraelští parašutisté zlikvidovali tunel ústící jen 800 m od kibucu Ein-Hašloša. Stezku pravděpodobně zbudovali příslušníci hnutí Hamás a je dlouhá několik stovek metrů. Poté, co Izraelci tunel zabezpečili, následovalo jeho vyhození do vzduchu. Už samotné "čištění" je ale velice nebezpečné, protože Palestinci zde připravují pro nezvané hosty nástražná výbušná zařízení. Podle některých expertů Hamás v budování podzemních komplexů dávno předčil příslušníky Vietcongu a posunul jej na zcela novou úroveň.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Redakce Válka Revue

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907