Jak skoncovat s konspiračními teoriemi? Podnikatel chce zopakovat 11. září

Americký podnikatel Paul Salo se rozhodl, že navždy umlčí vyznavače konspiračních teorií, kteří zpochybňují „pravost“ teroristických útoků z 11. září 2001. Chce proto neštěstí zopakovat…

09.06.2016 - Vilém KoubekPro svůj projekt založil crowdfundingovou kampaň s cílovou hodnotou v přepočtu 36 milionů korun. Za vybrané peníze chtěl Salo koupit opuštěný mrakodrap v Thajsku a Boeing 747, který měl narazit do budovy. Jedna z hlavních konspiračních teorií totiž tvrdí, že mrakodrapy Světového obchodního centra v New Yorku nemohly po nárazu letadla spadnout a někdo jim musel „pomoct“.

TIP: 11. září: Datum, které změnilo svět

Odvážný – a značně pošetilý – plán má ovšem řadu trhlin. Pomineme-li vše ostatní, thajská stavba se newyorským Dvojčatům konstrukcí nepodobá a není možné zajistit, aby bylo v letadle při nárazu identické množství paliva jako před lety. Srážka by se proto zřejmě vyvíjela jinak. Paul navíc zapomíná, že v očích nedůvěřivců bude jeho snažení stejně jen dalším pokusem o manipulaci.

Zda se bizarní plán podaří uskutečnit není v tuto chvíli jasné – crowdfundingový portál Indiegogo totiž probíhající sbírku na kontroverzní projekt zrušil a Salo nyní hledá jiný způsob jak získat potřebných 1,5 milionu dolarů.

  • Zdroj textu

    independent.co.uk, sacbee.com, facebook.com/911redux

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci