Jak skoncovat s konspiračními teoriemi? Podnikatel chce zopakovat 11. září

09.06.2016 - Vilém Koubek

Americký podnikatel Paul Salo se rozhodl, že navždy umlčí vyznavače konspiračních teorií, kteří zpochybňují „pravost“ teroristických útoků z 11. září 2001. Chce proto neštěstí zopakovat…


Reklama

Pro svůj projekt založil crowdfundingovou kampaň s cílovou hodnotou v přepočtu 36 milionů korun. Za vybrané peníze chtěl Salo koupit opuštěný mrakodrap v Thajsku a Boeing 747, který měl narazit do budovy. Jedna z hlavních konspiračních teorií totiž tvrdí, že mrakodrapy Světového obchodního centra v New Yorku nemohly po nárazu letadla spadnout a někdo jim musel „pomoct“.

TIP: 11. září: Datum, které změnilo svět

Odvážný – a značně pošetilý – plán má ovšem řadu trhlin. Pomineme-li vše ostatní, thajská stavba se newyorským Dvojčatům konstrukcí nepodobá a není možné zajistit, aby bylo v letadle při nárazu identické množství paliva jako před lety. Srážka by se proto zřejmě vyvíjela jinak. Paul navíc zapomíná, že v očích nedůvěřivců bude jeho snažení stejně jen dalším pokusem o manipulaci.

Zda se bizarní plán podaří uskutečnit není v tuto chvíli jasné – crowdfundingový portál Indiegogo totiž probíhající sbírku na kontroverzní projekt zrušil a Salo nyní hledá jiný způsob jak získat potřebných 1,5 milionu dolarů.

  • Zdroj textu:

    independent.co.uk, sacbee.com, facebook.com/911redux

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mnozí připisují mizení letadel a lodí v bermudském trojúhelníku nadpřirozenu či mimozemšťanům.

Zajímavosti

V okamžiku, kdy se z podvrženého vejce vylíhne malá kukačka, má hnízdní parazit vyhráno. Ještě slepá kukačka vytlačí hostitelova vajíčka nebo už vylíhlá mláďata z hnízda a uzurpuje si péči hostitele. Ve výřezu vajíčka ťuhýka obecného s „kódem“, který má odhalit podvrh.

Příroda

Placebo je účinné a má smysl ho používat v léčbě, ukázala to studie amerických vědců.

Věda

Portorický radioteleskop dostal pořádně zabrat.

Vesmír

Scéna ze všedního dne na vídeňských barikádách. Ilustrace H. Katzlera z roku 1872.

Historie

 Komunisté si prorážejí cestu k prezidentskému paláci v centru Saigonu.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907