Jak vytočit teroristy z Hizballáhu: Izraelské cvičení na Golanských výšinách

28.07.2020 - Redakce Válka Revue

<p>Izraelské obrněné síly během cvičení v roce 2017.</p>

Izraelské obrněné síly během cvičení v roce 2017.


Reklama

Snímek zachycuje izraelský tank Merkava během cvičení izraelských sil na Golanských výšinách koncem léta 2017. Obrněnce této série využívá židovský stát od roku 1974 až dosud. Merkavy byly navrženy s ohledem na maximální ochranu osádky, která mohla poškozený stroj opustit dveřmi v zadní části. 

Poslední vývojová generace Mk. 4 vstoupila do služby roku 2004 a jedná se o skutečně všestranného bojovníka, jenž nachází využití nejen při setkání s nepřátelskými obrněnci, ale také během bojů v městské zástavbě. Oproti předhozím verzím má osádka k dispozici například 60mm minomet ve věži. 

TIP: Izraelské tankové síly: Těžká technika na obranu vlastní existence

V pozadí je vidět obrněný transportét Namer (v překladu leopard), jenž má podvozek tanku Merkava, oproti němuž nabízí své osádce (3 muži) i výsadku (9 mužů) mnohem lepší balistickou ochranu. Podle některých se dokonce jedná o nejlépe pancéřované vozidlo tohoto druhu. Ve službě je od roku 2008, nicméně Izraelci jich zatím mají k dispozici jen pár – do roku 2027 by jich mělo montážní linky opustit 531.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V mělkých tůních a loužích na jihu Afriky se letos namnožily sinice. Pro zhruba 330 slonů to bylo fatální.

Věda

Kosmická loď Crew Dragon přepsala historii – stala se prvním soukromým plavidlem, které vyneslo na Mezinárodní vesmírnou stanici astronauty. Šlo o dosavadní vrchol Muskovy kariéry.

Zajímavosti

Vídeňské setkání Vladislava Jagellonského s císařem Maxmiliánem

Historie

Umělecké ztvárnění dvojhvězdy Sirius A a B. Jasnost této nejzářivější hvězdy noční oblohy se bude příštích 60 tisíc let ještě zvyšovat.

Vesmír
Zajímavosti

 Mi-28 při odpalu klamných cílů, které mají zmást tepelně naváděné rakety

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907