Jak zabít vlnu populárních „selfies“? Co třeba pomocí „selfdies“?

21.08.2017 - Zuzana Rychlá

Také vás otravuje móda selfies? Umělkyně, která si říká Stephanie Leigh Rose, se proti všudypřítomným autoportrétům rozhodla bojovat velmi originálním způsobem


Reklama

Fotografie dnes podle Stephanie nejsou tím, čím bývaly v minulosti – tedy autentickým zachycením skutečnosti. Fotografie a populární selfies zejména jsou podle ní vesměs aranžované, hrané, umělé a upravované. Na absurditu tohoto vyumělkovaného světa se snaží upozornit pomocí projektu „mrtvých autoportrétů“ nazvaných „selfdies“.

TIP: Nebezpečná selfie: 5 smrtících autoportrétů

Své „mrtvé obrazy“ Stephanie pořizuje především na turisticky exponovaných místech, které jsou nejčastějším cílem dnešních amatérských fotografů. Ne vždy se ale její snaha setkává s pochopením – během pokusu o pořízení selfdies při maratonu v Paříži ji málem ušlapal dav, ze světoznámé katedrály Notre Dame ji zase vyvedla ochranka.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Instagram | Stephanie Leigh Rose

  • Zdroj fotografií: Stephanie Leigh Rose

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907