Jako přes kopírku: Čínská firma vyrobila první klonované kotě

Chcete si nechat klonovat domácího mazlíčka? Připravte si milion!

06.09.2019 - Stanislav MihulkaŘíká se, že kočky mají devět životů. Jak se ale zdá, možná jich bude ještě víc. Pracuje na tom čínská společnost Sinogene se sídlem v Pekingu, která nedávno úspěšně naklonovala první kotě. V Číně se teď velmi rozmáhá trh s domácími mazlíčky a podle všeho se otevírá prostor i pro klonování psů, koček a nejspíš i dalších domácích zvířat bohatých majitelů.

Když před časem náhle a předčasně zemřela kočka jménem Garlic, tak to pro ni nebyl definitivní konec. Asi sedm měsíců po její smrti, 21. července 2019, se totiž narodil její klon, který se teď má čile k světu. Její majitel je spokojen a tvrdí, že nové kotě je zhruba z 90 procent stejné, jak vzhledem, tak i povahou, jako původní kočka Garlic.

TIP: Čínský klon mimořádně úspěšného policejního psa nastupuje výcvik

Společnost Sinogene už má na svém kontě více než 40 klonovaných psích mazlíčků. Nejde ale o levnou záležitost – procedura přijde v přepočtu na 53 tisíc dolarů (téměř 1 milion 240 tisíc korun). Cena za klon domácí kočky je o něco nižší. Kopie kočky Garlic vyšla majitele na 35 tisíc dolarů, čili téměř 800 tisíc korun.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Sinogene


Další články v sekci