Japonská servírka zákazníkům „dochucovala“ koktejly vlastní krví

Japonská „kavárna s příběhem“ řeší nepříjemný problém – jedna ze servírek zde zákazníkům „dochucovala“ koktejly vlastní krví

17.04.2023 - Martin ReichmanKavárna Mondaiji cafe v japonském Sapporu funguje teprve měsíc. Její koncept „kavárny s příběhem“ je pro dnešní Japonsko typický – za 2 500 jenů (zhruba 400 Kč) zde může zákazník vypít co hrdlo ráčí. Zejména mužskou klientelu měla v případě Mondaiji cafe lákat obsluha rekrutovaná z dívek s problematickým chováním“.

TIP: Horká káva mezi horkými stehny: Nová stylizovaná kavárna v Tokiu

Pouhý měsíc od uvedení kavárny do provozu ale museli provozovatelé podnik uzavřít – ukázalo se, že jedna z „problémových dívek“ vzala své poslání až příliš doslovně a zákazníkům vylepšovala koktejly vlastní krví. Majitel kavárny následně servírku propustil a zákazníkům se omluvil. Zároveň slíbil, že v podniku vymění sklenice i nápoje, které by mohly být kontaminované.

Podle odborníků představuje konzumace nápojů s krví problém hygienický, etický ale i zdravotní. Přestože jde o relativně vzácné případy, konzument se může nakazit virem HIV, hepatitidy C, hepatitidy B nebo syfilis. 


Další články v sekci