Japonské ženy má před zločinci chránit stínový bodyguard

16.06.2018 - Vilém Koubek

Japonská společnost vyvinula bezpečnostní systém, který na závěsy promítá stín, aby odradil případné násilníky či lupiče


Reklama

Osamělé japonské ženy bydlící v domech společnosti Leopalace21 Corporation mohou od zmíněné firmy získat prototyp speciálního ochranného prostředku, díky němuž se zvenčí zdá, že mají společnost. Jednoduchý projektor se spojí s chytrým telefonem a posléze na závěsy promítá mužskou siluetu, která může boxovat, cvičit, vysávat a podobně. Vypadá zkrátka živě, a případný lupič si proto dobře rozmyslí, zda se pokusí byt vykrást. Až se paleta pánských činností rozšíří, uvolní firma zařízení k běžnému prodeji. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Leopalace21 Corp

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907