Reklama


Je tohle nejmenší hotel na světě? All inklusive ve starém Volkswagenu

16.11.2017 - Zuzana Rychlá

Podnikaví a vynalézaví lidé se rodí všude na světě – dokladem je i čtyřiašedesátiletý Jordánec Mohammed Al Malaheem, který přestavěl starého Brouka na miniaturní pouštní hotel


Reklama

Jordánské městečko Al Jaya, ležící v jižní části země, na dohled izraelské hranici, nejspíš nenajdeme v cestovatelských průvodcích. Změnit se to ale snaží čtyřiašedesátiletý Mohammed Al Malaheem, který zde od roku 2011 provozuje patrně nejmenší hotel na světě. Jeho mini hotel je skutečně jedinečný - vybudoval jej totiž z vyřazeného VW Brouka.

„Al Jaya je mým domovem, zde jsem se narodil a prožil jsem zde celý svůj život. Myslím, že je to velmi krásné místo a snažím se přispět k jeho zviditelnění na cestovatelské mapě světa,“ popisuje podnikavec Mohammed, kterému místní přezdívají Abu Ali, své cíle. 

Ostatně o zajímavosti není v této části Jordánska nouze – jen pár kilometrů od Aliho mini hotelu se nad městem Shoubak tyčí středověký křižácký hrad Montreal, vybudovaný ve 12. století. Se svou nadmořskou výškou přes 1 300 metrů jde o jedno z nejvyšších míst země.

Nocleh v maličkém autíčku je určený maximálně pro dvě osoby. Za noc s tradiční snídaní (kterou prý připravuje jeho žena) si Abu Ali účtuje 40 jordánských dinárů (v přepočtu zhruba 1 200 korun). Recepci si tento svérázný hoteliér vybudoval z přilehlé jeskyně, ve které se nachází i sprcha a malý obchůdek se suvenýry.

  • Zdroj textu: CNN
  • Zdroj fotografií: Mohammed Al Malaheem

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Za nešťastné datum označovali zloději to, kdy je poprvé zatkli

Historie
Věda

Podle konspiračních teoretiků nastane 23. dubna konec světa - zkázu prý předznamenávají hvězdy.

Revue

Hladina Mrtvého moře klesá a dno se stále více odhaluje. Snímek pořízený poblíž izraelské oázy Ejn Gedi, která je západně od Mrtvého moře.

Příroda

Obránci ostrova spustili na vetřelce smrtící palbu. Parašutisté, kteří přežili, se však okamžitě po dopadu pustili do boje

Válka

Sac Actun je dlouhá 347,7 km. Její vnitřní prostory vznikly narušením měkkého pískovcového podloží.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907