To je úlovek: Německý astrofotograf zachytil ISS tranzitující přes Saturn

22.01.2016 - Martin Reichman


Reklama

Po snímcích tranzitující ISS přes měsíční a sluneční kotouč, je zde další originální úlovek - astrofotograf Julian Wessel pořídil parádní záběry Mezinárodní vesmírné stanice v okamžiku jejího tranzitu přes Saturn. Snímek Julian pořídil 15. ledna nedaleko domovského Dülmenu, ležícího severně od německého Dortmundu.

A jak takový lov vesmírné stanice vlastně vypadá? Julian si našel přesnou dráhu ISS pomocí dat na webu CalSky.com, vybral příhodné místo, nachystal zrcadlový 10" dalekohled Newton Skywatcher s kamerou Alccd5l-IIc, vyhledal na obloze Saturn, nastavil velmi krátký čas expozice a pak už jen doufal, že mu bude přát štěstí a pochopitelně také počasí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    jwastronomy.com

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907