Jednorožci existují: Islandská farmářka ho chce věnovat zoo v Reykjavíku

27.04.2017 - Zuzana Rychlá

Einhyrningur -<p>Jednorohý skopec z Islandu dostal jméno Einhyrningur, což v islandštině znamená „jednorožec“.</p>
Einhyrningur -

Jednorohý skopec z Islandu dostal jméno Einhyrningur, což v islandštině znamená „jednorožec“.


Reklama

Jednorožci jsou odpradávna symbolem síly a nezkrotnosti, ale i čistoty a panenství. Jde o bájná zvířata připomínající koně či antilopy s nápadným, dlouhým a šroubovitě krouceným rohem. Biblický popis pravda příliš nesedí na skopce z islandské farmy nedaleko Hraunkotu, i tak jde ale o zajímavou hříčku přírody.

Podle majitelů farmy Erla Porey Olafsdottir a jejího manžela Bjarni Bjarnasona je jejich jednorohý rok starý skopec zcela zdravý a vitální, pro chov se ale nehodí. Pekáč mu naštěstí zatím nehrozí, jeho majitelé jednají se zoo v Reykjavíku, kde by mohl najít nový domov. „Máme ho rádi,“ říká majitelka farmy o svém jednorožci a dodává „s tím svým jedním rohem a překvapeným výrazem vypadá, jako by se něčemu neustále divil.“

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Erla Porey Olafsdottir

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zázrak na ledu

hokej
vítěz: USA | kdy: 1980

Do hokejového turnaje na zimních olympijských hrách roku 1980 v americkém Lake Placid nastupoval tým SSSR coby absolutní favorit, který na čtyřech předešlých olympiádách získal zlato. O to překvapivější tudíž bylo finále, kde proti nezničitelným Sovětům nastoupila reprezentace USA složená z amatérů – profesionální NHL přerušila kvůli hrám sezonu až v roce 1998 v Naganu. Každopádně akční hokej začal už v první třetině, jež skončila 2:2. Po přestávce se Sověti jedním gólem dostali do vedení, nicméně v závěrečné třetině Američané nejen vyrovnali, ale nakonec senzačně zvítězili 4:3. Utkání se posléze začalo přezdívat „zázrak na ledu“.

Zajímavosti

Wollemie vznešená je přísně chráněná – konkrétní lokalita ve státě Nový Jižní Wales je veřejnosti utajena a do celé oblasti platí zákaz vstupu.

Věda

Každý dělník měl právo zastavit pás, pokud nebyly splněny předpoklady k dokonalé práci.

Historie

Tento upřený pohled zná asi každý majitel psa. Pejsci si ovšem kromě toho dokážou i vybavit, co jejich pánečci dělali.

Příroda
Zajímavosti

Jak asi vypadá celý systém Proximy Centauri?

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907