Jezte podle genů: Habit nabízí jídlo přesně podle DNA zákazníka

27.10.2016 - Stanislav Mihulka

Zapomeňte na diety naslepo, teď se bude vařit podle DNA zákazníků

Habit -<p>Ukázka jídla služby Habit, připravené podle analýzy DNA</p>
Habit -

Ukázka jídla služby Habit, připravené podle analýzy DNA


Reklama

Někteří lidé se cpou jako o život a nepřiberou ani kilogram. A jsou také lidé, u nichž to funguje přesně opačně. Důsledkem je, že dietní tipy a rady obvykle nezaberou u každého.

Služba Habit se sídlem v San Francisku proto nabízí dietní plány přesně na míru každého zájemce. Dietu totiž sestavují na základně analýz DNA.

Klient Habitu dostatne sadu pro odběr vzorků krve píchnutím do prstu, které si odebere před běžným jídlem a po jídle. Pak vzorky společně s údaji o své osobě a kondici odešle do laboratoře, kde budou analyzovat celkem více než 60 biomarkerů v klientově DNA.

Výsledky analýz dostanou kuchaři, kteří každému klientovi podle jeho DNA připraví nejvhodnější pokrm a pošlou jim ho domů.

TIP: Laboratorní maso: Biotechnologický startup ho chce mít na trhu do 5 let

Služba Habit startuje příští rok. Sada pro odběr vzorků přijde asi na 299 dolarů (téměř 7 500 Kč) a připravovaná jídla budou stát asi 12 až 15 dolarů (cca 300 až 370 Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Habit

  • Zdroj fotografií: HabitDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907