Reklama


Jménem zákona, přestaňte plodit děti! Nezodpovědný otec u soudu narazil

27.09.2017 - Redakce Revue 100+1

Neobvyklý rozsudek vynesl před časem soud nad čtyřiačtyřicetiletým Coreyem Curtisem, který dostal tříletý podmíněný trest se zákazem plodit děti, dokud neprokáže, že se o ně dokáže finančně postarat...

Reklama

Američan Corey Curtis je podle všeho mimořádně plodný otec. Má totiž již devět dětí se šesti různými ženami. Na alimentech ale dluží 90 000 dolarů (asi 1,74 milionů Kč).

„Zdravý rozum říká, že člověk nemá mít děti, které si nemůže dovolit,“ okomentoval případ soudce Tim Boyle. Curtis prohlásil, že se neobvyklému soudnímu příkazu hodlá podřídit. 

Nařízení soudu není v Americe nic nového - podobný případ je znám například z Kentucky, kdy byl otci dvanácti dětí na dobu jednoho až pěti let zakázán jakýkoli pohlavní styk.

Američtí soudci nešetří ani ženy. Například v roce 2008 dostala matka rok a půl staré dívky zákaz otěhotnět během odpykávání si podmíněného trestu. Ten dostala za to, že své dítě nechránila před zneužíváním.

  • Zdroj textu: 100+1 zahraniční zajímavost
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ke svatyni v srdci města se sbíhají všechny ulice. Když se k ní místní přiblíží, pokaždé se krátce pomodlí.

Cestování

Povrch Měsíce je doslova posetý krátery. Umělá inteligence nyní odhalila tisíce doposud neznámých kráterů.

Vesmír

Jak Žižka skutečně zemřel? Odborníci z oboru medicíny se dnes převážně přiklánějí k verzi, že příčinou smrti vojevůdce byla otrava krve. Existují ale i spekulace o možné otravě jedem.

Historie

Erupce na islandském lávovém poli Holuhraun v září 2014.

Věda
Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907