Jménem zákona, přestaňte plodit děti! Nezodpovědný otec u soudu narazil

27.09.2017 - Redakce Revue 100+1

Neobvyklý rozsudek vynesl před časem soud nad čtyřiačtyřicetiletým Coreyem Curtisem, který dostal tříletý podmíněný trest se zákazem plodit děti, dokud neprokáže, že se o ně dokáže finančně postarat...


Reklama

Američan Corey Curtis je podle všeho mimořádně plodný otec. Má totiž již devět dětí se šesti různými ženami. Na alimentech ale dluží 90 000 dolarů (asi 1,74 milionů Kč).

„Zdravý rozum říká, že člověk nemá mít děti, které si nemůže dovolit,“ okomentoval případ soudce Tim Boyle. Curtis prohlásil, že se neobvyklému soudnímu příkazu hodlá podřídit. 

Nařízení soudu není v Americe nic nového - podobný případ je znám například z Kentucky, kdy byl otci dvanácti dětí na dobu jednoho až pěti let zakázán jakýkoli pohlavní styk.

Američtí soudci nešetří ani ženy. Například v roce 2008 dostala matka rok a půl staré dívky zákaz otěhotnět během odpykávání si podmíněného trestu. Ten dostala za to, že své dítě nechránila před zneužíváním.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907