K devadesátým narozeninám dostal Fidel Castro nejdelší doutník na světě

25.09.2016 - Vilém Koubek

Kuba oslavila v polovině srpna devadesáté narozeniny Fidela Castra výstavami, ohňostroji, slavnostním průvodem – a také nejdelším doutníkem na světě


Reklama

Bývalému kubánskému prezidentovi Fidelu Castrovi bylo 13. srpna devadesát let a v ostrovní zemi na jeho počest zavládl „měsíc oslav“. Úderem narozeninové půlnoci zahájily všeobecné veselí ohňostroje, následoval koncert před americkou ambasádou a pak se Havanou začal proplétat kilometry dlouhý maškarní průvod. Oslava se rovněž zapsala do Guinnessovy knihy rekordů, a to díky nejdelšímu doutníku na světě: Vznikl jako symbol Castrova života, a měří proto 90 metrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907