Kalifornské rodině se pod domem uložilo k zimnímu spánku pět medvědů

26.04.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Podivné zvuky vycházející zpod podlahy vystrašily obyvatele v kalifornském městečku South Lake Tahoe. Ukázalo se, že pod jejich domem se k zimnímu spánku uložila medvědí rodinka

<p>Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty <em>(ilustrační foto: Shutterstock).</em></p>

Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty (ilustrační foto: Shutterstock).


Reklama

Obyvatele domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii vystrašily podivné zvuky. Zpod podlahy jejich domu se v zimě občas ozývalo podivné chrápání a mručení. Rodina se zpočátku zvuky snažila ignorovat, zvuků ale začalo přibývat. Nakonec se ukázalo, že si skulinu pod domem k zimnímu spánku vybrala medvědí rodinka. Nájemníci domu, kteří si přáli zůstat v anonymitě, následně oslovili pracovníky organizace na ochranu medvědů BEAR League, aby jim pomohli medvědy bezpečně vyprovodit do lesa.

Nezvaní hosté

Nejprve vylezla medvědice, zastavila se ale na opačném konci zahrady. Ochránce přírody to přesvědčilo, že čeká na svá mláďata. Na místo, odkud medvědice vylezla, si posvítili baterkou a uviděli několik párů očí. Mláďata nakonec z úkrytu vylezla sama. Podle ochranářů šlo zřejmě o tři biologické potomky a jedno adoptované mládě.

TIP: Turista chtěl v polských Tatrách selfie s medvědem, šelma ho zranila

Medvědi dům nijak nepoškodili ani nezpůsobili jinou újmu, v jiných případech ale nemusejí mít lidé takové štěstí. V říjnu loňského roku například vnikl do chaty u severní části jezera Tahoe jiný medvěd a zranil zde nemocnou ženu. Ta naštěstí útok huňatého vetřelce přežila.

Městečko South Lake Tahoe již několik měsíců trápí nájezdy urostlého černého medvěda, který se vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalou škodu. Více než 200 kilogramů těžkému zvířeti proto přezdívají Tank Hank.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907