Kalifornské rodině se pod domem uložilo k zimnímu spánku pět medvědů

26.04.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Podivné zvuky vycházející zpod podlahy vystrašily obyvatele v kalifornském městečku South Lake Tahoe. Ukázalo se, že pod jejich domem se k zimnímu spánku uložila medvědí rodinka

<p>Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty <em>(ilustrační foto: Shutterstock).</em></p>

Obyvatelé domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii měli nečekané hosty (ilustrační foto: Shutterstock).


Reklama

Obyvatele domu v městečku na břehu jezera Tahoe v Kalifornii vystrašily podivné zvuky. Zpod podlahy jejich domu se v zimě občas ozývalo podivné chrápání a mručení. Rodina se zpočátku zvuky snažila ignorovat, zvuků ale začalo přibývat. Nakonec se ukázalo, že si skulinu pod domem k zimnímu spánku vybrala medvědí rodinka. Nájemníci domu, kteří si přáli zůstat v anonymitě, následně oslovili pracovníky organizace na ochranu medvědů BEAR League, aby jim pomohli medvědy bezpečně vyprovodit do lesa.

Nezvaní hosté

Nejprve vylezla medvědice, zastavila se ale na opačném konci zahrady. Ochránce přírody to přesvědčilo, že čeká na svá mláďata. Na místo, odkud medvědice vylezla, si posvítili baterkou a uviděli několik párů očí. Mláďata nakonec z úkrytu vylezla sama. Podle ochranářů šlo zřejmě o tři biologické potomky a jedno adoptované mládě.

TIP: Turista chtěl v polských Tatrách selfie s medvědem, šelma ho zranila

Medvědi dům nijak nepoškodili ani nezpůsobili jinou újmu, v jiných případech ale nemusejí mít lidé takové štěstí. V říjnu loňského roku například vnikl do chaty u severní části jezera Tahoe jiný medvěd a zranil zde nemocnou ženu. Ta naštěstí útok huňatého vetřelce přežila.

Městečko South Lake Tahoe již několik měsíců trápí nájezdy urostlého černého medvěda, který se vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalou škodu. Více než 200 kilogramů těžkému zvířeti proto přezdívají Tank Hank.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Na celém světě existuje přibližně 7 000 různých jazyků. Jen v Evropě je jich okolo 200. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Rover Ingenuity má za sebou již 40 letů v atmosféře Marsu. (ilustrace: NASACC BY 4.0)

Vesmír

Císař Karel I. provádí inspekci bosenského pluku na italské frontě. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Marie Habsburská (1505–1558), obraz německého malíře Hanse Maler zu Schwaze. (zdroj: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Pelikáni na jezeře Kerkini. V hladině se zrcadlí dvoutisícové vrcholy pohoří Belasica zahalené bělavými mračny. (foto: Vladimír Šoltys - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907