Turista chtěl v polských Tatrách selfie s medvědem, šelma ho zranila

24.10.2021 - Zuzana Rychlá a ČTK

Dvaasedmdesátiletý turista na polské straně Tater narazil na medvěda. V touze po společném snímku přistoupil k šelmě tak blízko, že jej kousla do nohy. Zraněný turista skončil v nemocnici.


Reklama

„Okolo poledne do nemocnice dovezli 72letého pacienta z Chocholowské doliny, pokousaného a podrápaného medvědem. Nejspíše – alespoň podle líčení pacienta – chtěl nebezpečné zvíře vyfotit,“ řekl polské televizi TVN 24 Jerzy Toczek z nemocnice v Zakopaném. Podle lékařů měl napadený muž velké štěstí, jeho zranění nejsou vážná a je v dobrém stavu. Pacientovi stačilo sešít ránu, načež opustil nemocnici. 

TIP: Dvanáctiletý chlapec předvedl přímo ukázkovou reakci při setkání s medvědem

Momentálně se medvědi intenzivně krmí, aby si nastřádali tukové zásoby před zimním spánkem. Mohou tak být obzvlášť nebezpeční. V případě nečekaného setkání je nejlepší vzdálit se opačným směrem, potichu a klidně, protože v případě útěku by medvěd mohl turistu pokládat za prchající kořist. Odborníci nedoporučují lézt na stromy, protože to umí medvědi mnohem lépe než lidé. Zvláště ostražitý by měl být člověk v případě, že narazí na medvídě, protože v okolí může být medvědice, která bývá při obraně mláďat agresivní. Odborníci rovněž varují před pokusy medvědy krmit, přibližovat se k nim nebo je fotit. Fotoblesk či světlo baterky je mohou snadno rozdráždit.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907